رئیس‌جمهور با بیان اینکه راهنمای غلط درجامعه سیاسی همه را به خطا وادار می‌کند،گفت:باید یاد بگیریم که در زندگی سیاسی اگر می‌خواهیم به چپ برویم،راهنمای چپ را بزنیم واگر برعکس عمل کنیم، فاجعه آفریده ایم.

به گزارش تبریزمن، رئیس جمهور پیش از ظهر امروز در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک در ورزشگاه آزادی، با اشاره به اینکه کار بزرگی که دانش آموزان، نوجوانان و جوانان در امر مهم همیاری پلیس انجام می دهند، نشان می دهد که برای حل معضل ترافیک از فرهنگ و مشارکت مردم به ویژه دانش آموزان باید استفاده کنیم، اظهار داشت: امروز در خیابان های ما نظم ترافیکی به مفهوم اجرای قانون است.

حسن روحانی

وی افزود: اگر مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنیم، به معنای آن است که شهروندان ایرانی به قانون احترام گذاشته و قانون‌گرا هستند و کسانی که از خارج کشور می آیند، اولین علامتی که از نظم ملت ایران می بینند، وضع ترافیکی شهرهای ما است.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر وضع ترافیکی کشور منظم و در چارچوب قانون باشد، علامتی بر قانون گرایی ملت خواهد بود. پس خیابان‌های ما می تواند  آینه و مظهری از تمدن ایرانی باشد.

روحانی تصریح کرد: آموزش و پرورش نه تنها در امر ترافیک بلکه در تمام امور باید به شهروندان خود کمک کند، هر جا جوانان، نوجوانان و همه مردم به صحنه آمدند، ما موفق بودیم.

رئیس قوه مجریه گفت: اگر بخواهیم وضع ترافیکی مناسبی در کشور داشته باشیم، البته باید وضع جاده ها و خودروهای ما استاندارد باشد، اما اگر همه چیز هم درست باشد ولی نیروی انسانی به مقررات احترام نگذارد، باز شاهد حوادث تلخ خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه ریشه این مساله در فرهنگ است، خاطرنشان کرد: اگرچه ترافیک، مساله اجتماعی و اقتصادی است که به جان و اوقات مردم مربوط می شود، اما فرهنگ در این مساله بسیار اهمیت دارد.

رئیس جمهور افزود: ما باید یاد بگیریم که در زندگی اجتماعی و سیاسی اگر می خواهیم به چپ برویم، راهنمای چپ را بزنیم و اگر برعکس عمل کنیم، فاجعه آفریده ایم.

روحانی ادامه داد: در جامعه سیاسی اگر کسی راهنما را اشتباه بزند، تمام جامعه را به خطا وادار می کند، اما اگر کسی در مسیری که نباید، دور بزند، برای خود و همه خودروهای اطراف خود خسارت ایجاد کرده، همانطور که در جامعه سیاسی نیز این مساله به وجود می آید.

رئیس قوه مجریه با اشاره به اینکه ما از نظم ترافیکی باید به نظم سیاسی و اجتماعی برسیم، یادآور شد: کار شما همیاران پلیس دعوت پدران و مادرانتان به نظم و قانون است.

وی با بیان اینکه در امور سیاسی و اجتماعی باید در کنار هم و یار هم باشیم، گفت: با ارتقاء فرهنگ، همه باید افتخار کنیم که قانون‌گرا هستیم و نه قانون‌گریز.

رئیس جمهور یادآور شد: چرا باید در دفترچه راهنمای برخی از کشورها بنویسند که «وقتی می خواهید به ایران بروید باید مواظب خیابان‌ها باشید، رانندگی ایرانی ها، رانندگی خطرناکی است». ما باید نظم را در خیابان ها به عنوان یک نظم نمونه که مورد توجه اسلام و قرآن است، پیاده کنیم و شاهد زندگی توأم با شادی و سلامتی باشیم.

روحانی ضمن تشکر از دانش آموزان همیار پلیس و پلیس راهور عنوان کرد: وقتی دست به دست هم می دهیم می‌توانیم معضل ترافیک را حل کنیم، آن وقت اعصاب همه راحت‌تر، جان‌ها سالم‌تر و وقت‌ها کمتر تلف می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :