رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: مطالعات اولیه و طرح توجیهی تولید خودروی کامل با برند اروپایی در استان، در دست تهیه است و حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا سال ۹۸ بتوانیم خط تولید خودروی کامل در استان را راه‌اندازی کنیم.

به گزارش تبریزمن، در جلسه امروز میزان پیشرفت پروژه‌های سند تدبیر و توسعه در شهرستان آذرشهر با توجه به هسته‌های کلیدی آن در بخش‌های گردشگری، معدن و مسائل زیرساختی مورد بررسی قرار گرفت و طبق گزارش فرماندار شهرستان هسته‌های کلیدی سند پیشرفت خوبی داشته است.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی خط تولید خودروی سواری کامل با برند اروپایی در تبریز تا 98/ توقف صادرات کنستانتره مس از آذربایجان‌شرقی

وی افزود: در خصوص سند تدبیر و توسعه در بخش صنعت، معدن و تجارت استان نیز ریاست محترم سازمان متبوع به ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته پرداخت و بر لزوم توجه به صادرات غیرنفتی، راه‌اندازی خط تولید خودروی کامل در استان و رفع مسائل زیرساختی و موانع ارائه تسهیلات مقتضی به سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

بهبودی اظهار داشت: هسته کلیدی اول بخش صنعت و معدن فرآوری ذخایر معدن نفلین سینیت سراب است که طی سال‌های گذشته توجیه خود را از دست داده بود اما با روی کار آمدن دولت جدید و تلاش‌های صورت گرفته فاینانس طرح به میزان ۴۷۰ میلیون دلار در شورای اقتصاد مورد تائید و در اختیار شرکت اتوتک آلمان قرار گرفت و اعتبار ریالی طرح هم ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی بهره‌برداری از ظرفیت‌های خالی و نیمه تمام صنعت، اعطای تسهیلات به طرح‌های با پیشرفت بیش از ۵۰ درصد، تعیین گروه‌های صنعتی اولویت‌دار در استان و ارائه تسهیلات نوسازی و بازسازی به آنها و راه‌اندازی خط تولید فولاد آلیاژی و ورق‌های فولادی را از دیگر هسته‌های سند تدبیر و توسعه استان در بخش صنعت و معدن خواند.

تا سال ۹۸ خط تولید خودروی کامل در استان را راه‌اندازی می‌کنیم

بهبودی ادامه داد: مطالعات اولیه و طرح توجیهی تولید خودروی کامل با برند اروپایی در استان، در دست تهیه است و حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است و امیدواریم تا سال ۹۸ بتوانیم خط تولید خودروی کامل در استان را راه‌اندازی کنیم.

به نقل از خبرگزاری فارس، این مسئول تامین زیرساخت‌های صنایع پایین دستی نفت، ‌گاز و پتروشیمی، ارتقای سهم استان از سهم صادرات غیرنفتی، افزایش میزان صادرات فرش و نوسازی ناوگان حمل و نقل استان را از دیگر برنامه‌های بخش صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد.

وی همچنین یادآور شد: در گذشته ۲۰ درصد صادرات کنسانتره مس کشور متعلق به آذربایجان‌شرقی بود که در حال حاضر متوقف شده و در تلاشیم جایگاه گذشته استان را در این ارتباط بازیافته و به ارتقای میزان صادرات کستانتره مس بپردازیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :