کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری استان آذربایجان‌شرقی منطقه آزاد ارس را موظف کرد تا یک ماه آینده سامانه کالای همراه مسافر را تکمیل و در ۱۰ روز تعامل و تبادلات اطلاعات خود را با گمرکات و پلیس عملیاتی کند.

به گزارش تبریزمن، سومین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری آذربایجان‌شرقی در سال ۹۵  ظهر امروز در سالن جلسات دادگستری استان برگزار شد.

پیگیری مصوبات قبلی، ارائه گزارش توسط گمرک و دانشگاه علوم پزشکی در مورد تدابیر و اقدامات پیشگیرانه قاچاق کالا، گزارش اداره کل اطلاعات استان در مورد قاچاق سازمان یافته در استان و طرح گزارش بازدید از منطقه آزاد ارس، از جمله موضوعات مطرح در این جلسه بود.

رئیس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری استان با اشاره به اجرای گمرک دیجیتالی در گمرکات استان گفت: گمرک دیجیتالی از قاچاق کالا در گمرکات پیشگیری خواهد کرد.

رضا مسعودی‌فر افزود: با ادامه ایجاد و راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند جدید و یا فعال‌سازی و اجرای سامانه‌ها می‌توان از قاچاق کالا پیشگیری کرد.

وی با بیان اینکه ریشه تمام مفاسد در عدم شفافیت است گفت: با معیار قرار دادن شفاف‌سازی توسط دستگاه‌های اجرایی، از بسیاری جرایم و مفاسد پیشگیری خواهد شد.

به گزارش فارس، در این جلسه مقرر شد نحوه تعامل و تبادل اطلاعات بین اداره کل گمرکات استان، سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس و پلیس آگاهی استان ظرف ۱۰ روز معین و عملیاتی شود.

سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس برای تکمیل سامانه کالای همراه مسافری حداکثر ظرف یک ماه اقدام کند.

الزام دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به پاسخگویی به استعلامات در مدت زمان قانونی و  استمرار و تقویت اقدامات مناسب سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس و گمرک جلفا و رفع نواقص موجود برای پیشگیری از قاچاق کالا از دیگر مصوبات سومین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری آذربایجان‌شرقی بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :