فرماندار آذرشهر از مکان‌یابی شهرک سنگ و صنایع تبدیلی آذرشهر پس از ۷ سال پیگیری خبر داد و گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار با لحاظ ۱۰۰ هکتار برای فاز اول اجرا می‌شود.

به گزارش تبریزمن، علیار راستگو صبح امروز در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: در حال حاضر مکان‌یابی این پروژه در بهترین نقطه شهرستان، در کنار جاده اصلی صورت گرفته و مشکل زیرساختی نیز ندارد و با احداث این شهرک کارخانه سنگ‌بری هم قابلیت احداث می‌شود.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی شهرک سنگ و صنایع تبدیلی در آذرشهر/ ایجاد شهرک نخودچی ممقان

وی در مورد میزان پیشرفت کارخانه سیمان سفید شهرستان آذرشهر خاطرنشان کرد: زمین پروژه تملک و آماده‌سازی شده و دارای ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی است؛ از نظر اجرا مشکلی وجود ندارد اما برای دریافت تسهیلات بانکی و تامین سرمایه دچار مشکل شده‌ایم که پیگیری‌های لازم را در این ارتباط انجام می‌دهیم.

راستگو ادامه داد: برای سرمایه‌گذاری در معدن دیاتومیت آذرشهر تاکنون ۲ سرمایه‌گذار اعلام آمادگی کرده‌اند که وزارت دفاع یکی از آنها است و با توجه به اینکه مدیرت این پروژه نیاز به تخصص دارد پیگیری‌های خاصی در این ارتباط مورد نیاز است.

این مسئول اصلاح الگوی کشاورزی را دیگر هسته کلیدی شهرستان آذرشهر عنوان و اضافه کرد: در بخش توسعه کشت گلخانه‌ای ۶۰ درصد، توسعه باغات پسته ۸۵ درصد پیشرفت داشته‌ایم؛ آبیاری کم فشار در وسعت ۷۵ هکتاری اجرا شده و در زمینه پرورش ماهیان زینتی ۲۷ درصد پیشرفت داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: در بحث اصلاح و تغییر تاج درختان گردو که پیش‌بینی ما ۲۰۰ هکتار بود، ۴۰ هکتار را اجرایی کرده و در واقع ۲۰ درصد پیشرفت داشته‌ایم.

فعالیت ۲ میدان حبوبات و خشکبار بافت شهر آذرشهر را به هم زده است

به نقل از خبرگزاری فارس، فرماندار آذرشهر توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری حبوبات و خشکبار را از دیگر اقدامات انجام گرفته برای اصلاح الگوی کشاورزی خواند و افزود: در آذرشهر فعالیت ۲ میدان حبوبات و خشکبار بافت شهر را به هم زده و موجب ایجاد ترافیک شهر شده‌اند که قصد داریم این مسئله را سامان دهیم و شهرک نخودچی ممقان را در زمینی به وسعت ۱۸ هکتار احداث کنیم که طرح مطالعاتی آن انجام گرفته است.

وی اذعان داشت: توسعه گردشگری در شهرستان هسته کلیدی دیگر آذرشهر است که در این ارتباط سرمایه‌گذاری در چشمه آب گرم قزل‌داغی، احداث پیست موتورسواری گوگان، احداث سالن ورزشی ورودی آذرشهر و احداث محل پرواز پاراگلایدر از جمله اقدامات در دست اجرا است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :