معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی از راه‌اندازی صندوق‌های خطرپذیر تا پایان سال‌جاری خبر داد و گفت: تا به امروز ۲ هزار و ۸۰۰ طرح از طریق شرکت‌‌های دانش بنیان به صندوق نوآوری و شکوفایی رسیده است.

به گزارش تبریزمن، سید فرهنگ فصیحی در حاشیه سفر هیات فناوری اتریشی به تبریز، با بیان اینکه بحث منطقه ویژه علم و فناوری یک مساله جدیدی در کشور بوده و پنج شهر در این راستای انتخاب شده‌اند، اظهار داشت: یکی از شهرهای منتخب در این خصوص شهر تبریز بوده که در این راستا از دیگر شهرها جلوتر بوده و کارها به خوبی پیش می‌رود.

وی افزود: کار منطقه ویژه علم و فناوری به خدمت درآوردن علم و تکنولوژی خود استان و فضای بین‌المللی برای حل مسائل کلیدی استان است.

فصیحی در ادامه با اشاره به برخی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی، ادامه داد: این صندوق از سه سال گذشته با ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ آغاز به کار کرده و مخاطب اصلی ما شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی، ادامه داد: این صندوق زیر نظر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کند و تا به امروز ۲ هزار و ۸۰۰ طرح از طریق شرکت‌‌های دانش بنیان به صندوق رسیده است.

وی گفت: عمده کار صندوق ارائه تسهیلات کم درصد بوده و شرکت‌های دانش بنیانی که می‌توانند به صنایع استان برای مثال صنعت نساجی، می‌توانند از طریق انجمن نساجی استان برای دریافت تسهیلات معرفی شوند.

دبیر کمیسیون تدوین و هماهنگی سیاست‌ها و اولویت‌های علم و فناوری شورای عالی عتف، بیان کرد: همچنین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیز در حال راه‌اندازی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :