به گزارش تبریزمن، شهردار تبریز از راه‌اندازی فاز نخست  از خط اول پروژه قطار شهری تبریز، همزمان با هفته دولت خبر داد.

دکتر صادق نجفی، با بیان این مطلب اظهار داشت:  فاز نخست  از خط اول پروژه قطار شهری تبریز، از دپوی ائل‌گلی تا بلوار ۲۹ بهمن، به طول شش کیلومتر، چهارم شهریور، فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی با تاکید بر این‌که استفاده از مترو تا پایان سال جاری، رایگان خواهد بود، ادامه داد: در کنار توسعه و تجهیز بخش‌های سخت‌افزاری، بسترسازی فرهنگی و اجتماعی این وسیله، قطعا مورد توجه بخش‌های ذی‌ربط خواهد بود.

دکتر نجفی اعتبار کل خط یک را ۱۰ هزار میلیارد ریال اعلام  و اظهار کرد: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و هزینه قطارها از محل فاینانس، توسط دولت پرداخت می شود و حدود دو برابر این میزان را هم شهرداری کلان شهر تبریز پرداخت می کند.

شهردار تبریز همچنین از ورود دو رام، معادل ۱۰ واگن متروی تبریز، به بندر عباس خبر داد و افزود: تا ۱۰ روز آتی، با اضافه‌شدن این دو رام، تعداد واگن‌های متروی تبریز به ۳۰ واگن افزایش خواهد یافت.

گفتنی است، خط اول متروی تبریز به طول ۱۷٫۲ کیلومتر با ۱۸ ایستگاه از میدان ائل گلی آغاز و از طریق بلوار شهید باکری و ۲۹ بهمن، خیابان امام خمینی (ره) چهارراه محققی، باغ گلستان و خیابان خیام به کوی لاله ختم می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :