معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، از بهره‌برداری اولین فاز اتوبوس‌های برقی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یعقوب وحیدکیا اظهار داشت: ۲۰ دستگاه اتوبوس برقی، سال گذشته با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال خریداری شده است که ۱۰ دستگاه از این اتوبوس‌ها اردیبهشت سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: خط اول اتوبوس‌های برقی از میدان فهمیده تا بازار با ۱۰ دستگاه اتوبوس به بهره‌برداری خواهد رسید و ۱۰ دستگاه دیگر در فاز دوم و با فاصله یک ماهه مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز این اقدام را در راستای اجرایی کردن حمل و نقل پاک عنوان کرده و یادآور شد: با توجه به تاکید شهردار کلانشهر تبریز مبنی بر بهره‌مندی شهروندان از حمل و نقل پاک، این طرح اجرا می‌شود و در صورت حصول نتیجه مطلوب در سایر نقاط شهر نیز گسترده خواهد شد.

وی گفت: این اتوبوس‌ها به صورت کاملا برقی کار می‌کنند و تنها با شارژ باطری ۷ دقیقه‌ای در ایستگاه مبدا و مقصد می‌توانند پاسخگوی نیاز حمل و نقل پاک شهری باشند.

وحیدکیا یادآور شد: در صورتی که این اتوبوس‌ها با شرایط جوی و آب و هوایی شهر تبریز سازگار باشد و در صورت حصول نتیجه مطلوب در سایر خطوط شرکت واحد نیز به این اتوبوس‌ها مجهز خواهند شد تا شاهد حمل و نقل پاک در شهر تبریز باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :