هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، پس از نزدیک به یک ماه تعطیلی، با برگزاری چهار دیدار در روزهای پنجشنبه و جمعه آغاز می‌شود که در همین چارچوب تراکتورسازی در تهران به مصاف راه آهن می رود.

تبریزمن، سرویس ورزشی:جمعه نهم بهمن ماه دومین روز از رقابت های هفته هجدهم لیگ برتر خلیج فارس کلید می خورد و در یکی از مهم ترین دیدارها تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه شهر قدس برابر راه آهن تهران صف آرایی می کند.

 دیدار این دو تیم از ساعت ۱۴:۳۰ روز جمعه (۹ بهمن) در ورزشگاه شهدای قدس تهران آغاز خواهد شد.

tractor rah ahan

فردین عابدینی، غائب همیشگی تراکتور

فردین عابدینی بازیکن بومی تراکتورسازی که اتفاقا از نفرات مورد علاقه امیر قلعه نویی محسوب می شود، چند سالی است که با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند و به همین دلیل اغلب در بازی های تیمش غائب است.

عابدینی
این بازیکن که گفته می شود در این فصل از لیگ برتر تا حدی از بند مصدومیت رهایی یافته است، بار دیگر در اردوی جزیره کیش دچار حادثه شد و به تبریز بازگشت.

به گفته پزشک تراکتورسازی عابدینی باید حداقل ۱۰ روزی استراحت کند و به همین جهت وی در دیدار هفته هجدهم برابر زردپوشان تهرانی نیز قادر به همراهی تیمش نخواهد بود.

بنابر اعلام سازمان لیگ، حمیدرضا دیوسالار بازیکن راه آهن تنها محروم این بازی است اما با این حال گفته می شود میلاد محمدی بازیکن ملی پوش این تیم نیز احتمالا نتواند به میدان برود.

وقفه ای ۲۸ روزه و فرصتی برای استارت مجدد

شاید تراکتورسازی در این فصل از لیگ برتر خیلی بیش تر از سال های قبل چشم به تعطیلات لیگ داشته باشد؛ چراکه وضعیت این تیم از ابتدای فصل به گونه ای پیش رفته است که برای اصلاح و بهبود شرایط نیاز به زمان دارد.

امیر قلعه نویی که تاکنون در ۴ بازی که روی نیمکت تراکتور نشسته موفق به کسب ۸ امتیاز شده است، قطعا دنبال چنین فرصتی بود تا هم بازیکنان مد نظر خودش را به تیم بیاورد و هم برنامه های تاکتیکی اش را روی بازیکنان پیاده کند. وی برای همین منظور ابتدا ۶ بازیکن جدید را در فصل نقل و انتقالات زمستانی جذب کرد و سپس یک برنامه اردوی نسبتا خوب در آنتالیای ترکیه در نظر گرفت.

تراکتورسازی

اما در ادامه به دلایل نه چندان مشخصی از جمله مشکلات مالی، مشکل خروج بازیکنان سرباز از کشور و نیز حوادث تروریستی رخ داده در ترکیه این اردو منتفی شد و سرخ پوشان ترجیح دادند راهی جزیره کیش شوند.

آن ها در این اردوی چند روزه، یک بازی تدارکاتی هم با ملوان انزلی برگزار کردند که موفق شدند این تیم را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهند و همین موضوع موجب شد این گونه به نظر برسد که این وقفه ۲۸ روزه در لیگ برتر در کنار تغییر و تحولاتی که در ترکیب سرخ پوشان رقم خورد، تا حدی توانست بستر لازم برای بازگشت تراکتور به شرایط مطلوب و ایده آل را در ادامه رقابت ها فراهم کند.

دیداری که در آن دو تیم متحول شده محک می خورند

هرچند بخشی از تغییرات رخ داده در ترکیب ۲ تیم راه آهن و تراکتورسازی قبل از تعطیلات لیگ برتر انجام شد، اما در هر صورت وضعیت نهایی ترکیب همه تیم ها در نیم فصل دوم در همین مدت تعطیلات مشخص شد.

در شرایطی که قلعه نویی رای به خروج بازیکنانی همچون سامان نریمان جهان، مهرداد بایرامی،احمد عبدالله زاده، مهرداد طهماسبی و میرهانی هاشمی داد در سوی مقابل آلویز نانگ، مهدی شریفی، ایوب کلانتری، مهدی کیانی، فرزاد حاتمی و فرزین گروسیان به جمع سرخ تراکتورسازان پیوستند تا بتوان تراکتور را حداقل از نظر مهره ای، به ویژه در خط هافبک هجومی و حمله تیمی متحول شده نامید.

تراکتور ملوان
اما حریف روز جمعه تراکتورسازی یعنی راه آهن تهران نیز که در نیم فصل نخست از ضعف در پست های مختلفی از جمله خط دفاعی رنج می برد با خرید چهره های نسبتا شناخته شده ای چون محسن فروزان، فرزاد آشوبی، محمد عباس زاده، میثم جودکی و چند بازیکن دیگر تا حد زیادی ترکیب خود را دستخوش تغییر و تحول کرد تا شروع بهتری در نیم فصل دوم داشته باشد.

با این حساب این دیدار از هفته هجدهم لیگ برتر میدانی برای محک خوردن و مشخص شدن عیار دو تیم متحول شده تبریزی و تهرانی است و همین موضوع توجه فوتبالی ها را روی آن بیش تر کرده است.

بازگشت گجت جوان فوتبال ایران از سفر تلخ قطر

محمدرضا اخباری دروازه بان جوان تراکتورسازی که به سبب رفلکس های خوبش از سوی هواداران این تیم ملقب به «گجت» شده است، در شرایطی بار دیگر در درون دروازه این تیم قرار می گیرد که عملکردش در دیدار آخر تیم ملی امید ایران در مسابقات انتخابی المپیک برابر ژاپن انتقادات زیادی را متوجه او کرد.

اخباری با وجود اینکه در لیگ برتر عملکرد خوبی داشته و در دیدارهای تیم ملی امید نیز نمایش قابل خوبی از خود نشان داده است اما در وقت های اضافه دیدار حذفی ایران و ژاپن به دلایل مختلفی آن طور که باید و شاید نتوانست از دروازه تیمش حراست کند و همین موضوع موجب شد پس از دریافت ۳ گل از چشم بادامی ها مورد حمله و انتقادات هواداران تیم ملی واقع شود.

اخباری

هواداران ایرانی که به حملات فیسبوکی و اینستاگرامی شهرت دارند، گلر جوان تراکتورسازی را نیز از این موضوع بی بهره نگذاشتند و اندکی پس از باخت تیم ملی کشورمان شدیدترین حمله ها در صفحه مجازی وی انجام دادند که برخی از آن ها دور از انصاف و اخلاق بود.

اما در همین زمان هواداران آذربایجانی نیز در مقام حامی دروازه بان محبوب خود ظاهر شدند و با ساختن کمپین هایی در فضای مجازی حمایت خود را از اخباری اعلام کردند. مربیان، بازیکنان و کارشناسان فوتبال نیز تاخت و تازهای انجام شده علیه دروازه بان تیم امید را خلاف اخلاق و به دور از ملاحظات فنی عنوان کردند تا شاید شاهد به حاشیه کشیدن شدن اخباری و استعداد سوزی دیگری در فوتبال کشورمان نباشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :