مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از مسدود شدن راه های ۵۷۰ روستا در سطح استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش تبریزمن، توحید اخلاقی اعلام این خبر گفت: روز گذشته ۴۶۰ روستا در محاصره برف و کولاک قرار گرفته بودند اما با شروع دوباره کولاک از ساعت ۵ بامداد امروز چهارشنبه این آمار به ۵۷۰ روستا افزایش یافت.

وی افزود: هم اکنون راه ۳۵ روستا در منطقه هوراند،   ۴۰ روستا در چاراویماق، ۴۵ روستا در ورزقان، ۵۰ روستا در بستان آباد، ۲۵ روستا در سراب، ۴۵ روستا در هشترود، ۲۰ روستا در خداآفرین، ۸۰ روستا در کلیبرٰ ۱۵۰ روستا در میانهٰ ۶۰ روستا در مراغه و برخی روستاهای دیگر در سایر شهرستان های استان با ادامه بارش برف و کولاک مسدود شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان از عموم مسافران و هم استانی ها خواست با توصیه پلیس راه استان و بر اساس ضرورت چنین مواقعی رانندگانی که قصد عبور از محورهای ارتباطی آذربایجان شرقی را دارند باید به زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی برای سرنشینان خودرو مجهز باشند در غیر این صورت از تردد آنها جلوگیری می شود.

اخلاقی در پایان از نجات دو گردشگر استرالیائی گرفتار شده در برف و کولاک منطقه توریستی کندوان خبر داد و گفت: راهداران هنگام برفروبی مسیر با این دو گردشگر گرفتار شده در برف روبرو شده و نسبت به امدادرسانی به آنان اقدام کرده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :