مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت: دستگاه بازیابی مواد با ارزش از پسماندهای آلی و تر /VRS/ در تبریز نصب و راه اندازی شد.

به گزارش تبریزمن، علیرضا اصغری روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از این دستگاه افزود: این دستگاه که از کشور سوییس خریداری شده برای نخستین بار در سطح کشور در محل مجتمع پتروشیمی تبریز جانمایی و راه اندازی شده است.

وی گفت: با خرید این دستگاه علاوه بر انتقال دانش فنی و بازیابی پسماندهای شهری می توان زمینه لازم برای الگوبرداری و مشابه سازی این دستگاه در داخل کشور را تحت لیسانس سوییس فراهم کرد.

وی با تاکید بر تفکیک زباله از سوی شهروندان افزود: این دستگاه زباله های آلی و تر آشپزخانه را به شیوه حرارتی و میدان مغناطیسی به کود و آب قابل مصرف در بخش آبیاری فضای سبز تبدیل می کند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری دو میلیارد ریالی بخش خصوصی در این طرح گفت: بهره وری پسماندهای تر در محل تولید از مهمترین اقدام زیست محیطی در راستای کاهش آلودگی های ناشی از ذخیره سازی پسماندهاست.

وی افزود: این دستگاه چند منظوره علاوه بر تولید کود، قابلیت تولید خوراک دام در سایه افزودنی سبوس را دارا بوده و اقدامی مفید در راستای مدیریت پسماند در کلانشهر تبریز است.

وی به ماموریت های خارج از کشور کارکنان این سازمان اشاره کرد و گفت: مدیریت پسماندهای صنعتی و بیمارستانی شهر تبریز با روش های مدرن نیز در حال پیگری است.

مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز به واسطه جمعیت حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری این کلانشهر از سازمان های تاثیرگذار در حفاظت محیط زیست به شمار می رود.

در این کلانشهر روزانه بیش از یک هزار تن زباله تولید می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :