دستگاه سیتی آنژیو با کاربرد تشخیص بیماری‌های قلبی، ریوی و اندام‌های تحتانی بدن در بیمارستان بین المللی تبریز راه‌اندازی شد.

به گزارش تبریزمن، بخش سیتی اسکن بیمارستان بین المللی تبریز با راه اندازی دستگاه سیتی آنژیو پیشرفته به بهره برداری رسید.

دستگاه سیتی اسکن ۱۲۸ اسلایس سیتی آنژیو، پیشرفته‌ترین دستگاه تشخیصی بوده و در مقایسه با دستگاه های موجود در کشور مزیت های زیادی دارد.

شهرام دبیری در آئین افتتاح این بخش با اشاره به اینکه دستگاه سیتی آنژیو با این مشخصات پیشرفته فقط دو  مورد در ایران آنهم بخش خصوصی وجود دارد، اظهار داشت: این دستگاه دوآل سورس بوده و سرعت زیادی در تشخیص دارد.

رئیس بیمارستان بین المللی تبریز تشریح کرد: هرچند انجام سیتی آنژیو گرافی با توجه به غیر تهاجمی بودن آن مزایای زیادی به نسبت آنژیو دارد، اما برای انجام آن معمولا ضربان قلب مریض را با دارو به پائین ترین سطح می رسانند، این درحالی است که با توجه به ویژگی های این دستگاه جدید دیگر نیازی به این کار نمی باشد.

photo_2016-06-25_11-38-04

دبیری با توضیح اینکه در این در دستگاه به نیازی به کم کردن ضربان قلب بیمار نیست، بیان داشت: در افراد چاق و با وزن زیاد یا خردسالان و نیز بیمارانی که آسیب دیده و حرکت دارند، نتایج به مراتب بهتر و دقیق تری را در مقایسه با سایر دستگاهها می توان گرفت.

وی در مورد دقت تشخیص این دستگاه جدید نیز گفت: نتیجه فالس نگاتیو یعنی منفی کاذب آن خیلی کم است و به ندرت پیش می آید وجود بیماری در مریض را تشخیص ندهد، اما با این حال بعضی اوقات فالس پوزیتیو( مثبت کاذب) دارد؛ یعنی همانند سایر آزمایشات تشخیصی پیشرفته حداکثر در ۵ درصد موارد نتیجه مثبتی از وجود بیماری نشان دهد، اما آن در انجام عمل آنژیو چیزی نشان ندهد.

رئیس بیمارستان بین المللی تبریز افزود: این دستگاه نه تنها برای قلب بلکه برای بیماریهای ریوی از جمله آمبولی ریه و نیز اندام های تحتانی کاربرد دارد و برخلاف دستگاه های معمول با توجه به سرعت زیاد اسکن آن نیازی به حبس نفس بیمار هم وجود ندارد.

وی دیگر ویژگی این دستگاه را میزان تشعشع بسیار کم آن در قیاس با دستگاه های موجود در کشور اعلام کرد.

دبیری در پایان با تاکید بر اینکه این دستگاه برای دومین بار در بخش خصوصی کشور و نیز به عنوان تنها دستگاه پیشرفته در استان و شمالغرب کشور از امروز آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد، تصریح کرد: بر خلاف تصورعموم مردم و با توجه به عنوان بین المللی این بیمارستان؛ نرخ خدمات آن بر طبق تعرفه های مصوب بخش خصوصی کشور بوده و حتی در بسیاری از موارد این تعرفه ها کمتر از نرخ مصوب بخش خصوصی است.

گفتنی است؛ این بخش از بیمارستان بین المللی تبریز عصر امروز با حضور جمعی ازخانواده شهدا، فرمانده سپاه عاشورا، شهردار تبریز، مدیرکل اداره ورزش و جوانان و نیز میراث فرهنگی استان و سایر مسئولان شهری و استانی به بهره برداری رسید.

بیمارستان بین‌المللی تبریز در مساحت ۴۵ هزار مترمربع با زیر بنای ۴۶ هزار مترمربع احداث و در بخش های متعدد تخصصی و فوق تخصصی پزشکی ارائه خدمات می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :