مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از راه اندازی آزمایشی سیستم هوشمند اعلان صوتی نام ایستگاه در تعدادی از اتوبوسهای سامانه تندرو اتوبوسرانی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، شمس الله فیروزیان با اعلام این خبر افزود: بمنظور اطلاع رسانی جامع و اعلام اطلاعات ایستگاه در داخل اتوبوس‌ و همچنین ارائه خدمات مطلوب حمل ونقل به مسافرین و گردشگران، سیستم اعلام صوتی ایستگاهها از اول تیر ماه در ۶ دستگاه اتوبوس از اتوبوس‌های سامانه  تندرو بصورت آزمایشی راه اندازی گردید.

وی افزود : باتوجه به حجم گسترده عبور ومروراتوبوسهای سامانه تندرو با بیش از ۸۵ دستگاه اتوبوس دوکابین و سهم انکار ناپذیر این سامانه در جابجایی مسافر در کلانشهر تبریز و نیاز بیشتربرای جذب و ترغیب مسافرین و شهروندان برای استفاده از حمل ونقل ایمن وسفری آرامش بخش  ، ما را برآن داشت تا از تکنولوژی های نوین حمل ونقل عمومی برای راحتی شهروندان  از این نوع سیستم استفاده نموده و خدمات مطلوبتری با جلب رضایت کامل وتسریع در جابجایی شهروندان را دنبال نماییم.

فیروزیان تصریح کرد: این خدمات در راستای رفاه جامعه روشندلان وافراد کم توان  ازجمله سالمندان وهمچنین  برای افزایش خدمات‌رسانی به مسافران ومیهمانان و ارائه اطلاعات لازم به آنها در داخل اتوبوس با درنظر قرار دادن افق تبریز ۲۰۱۸ و ارتقاء کیفی خدمات گردشگری اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت : در ادامه پروژه، اطلاعات مراکز گردشگری که در نزدیکی ایستگاه‌ها قرار دارند از جمله مکان موزه، فرهنگسراها، مراکز تاریخی و … به سامانه اعلان صوتی افزوده خواهد شد. همچنین در راستای خدماتی‌رسانی به گردشگران خارجی، اسامی اماکن مهم به زبان انگلیسی نیز در داخل اتوبوس پخش خواهد شد.

مدیر عامل شرکت واحداتوبوسرانی درخصوص نحوه کار سیستم اعلان صوتی تصریح کرد: اطلاعات موقعیت جغرافیایی ایستگاهها جمع‌آوری و در حافظه دستگاههای اعلان صوتی داخل اتوبوس ذخیره‌سازی شده است و به کمک ماژول GPS که در سخت افزار دستگاه مذکور تعبیه شده، اتوبوس قادر به شناسایی ایستگاه‌ها می‌باشد. پس از شناسایی ایستگاه، نام آن به شکل صوتی در داخل اتوبوس اعلام می‌شود و با بسته شدن درب اتوبوس در ایستگاه، نام ایستگاه بعدی پخش می‌گردد.

وی خاطرنشان کرد : یکی از اهداف مورد نظر در اجرای این طرح رفع دغدغه و نیاز گروهای هدف از جمله جامعه روشندلان و میهمانان وگردشگران در استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی برای شناسایی ایستگاه مورد نظر برای پیاده شدن بوده که باتدبیر و برنامه ریزی در نرم افزار سامانه هوشمندصوتی اعلام ایستگاه در سامانه تندرو مورد توجه کارشناسان IT  این شرکت قرار گرفته که این عزیزان بدون دغدغه از خدمات این سامانه بهره مندشوند.

گفتنی است در صورت موفقیت و برآورده شدن اهداف طرح مذکور این سیستم در تمامی اتوبوسهای مسیرتندرو نصب ومورد بهره برداری خواهد رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :