طرح غربالگری دیابت و فشارخون که طی هفته جاری و با راه اندازی کمپ های سلامت در ۶ نقطه از کلان شهر تبریز مورد اجرا قرار می گیرد با استقبال شهروندان و مسافران روبرو گردید.

تبریزمن، سرویس اجتماعی: در این طرح که در واقع با هدف کنترل عوامل تندرستی مردم به صورت رایگان صورت می گیرد با مشارکت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری کلان شهر تبریز و اکیپ واحد مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از روز یکشنبه در منطقه ابوریحان آغاز شده و پس استقرار در بازار، ایستگاه راه آهن، ولی عصر، ترمینال بزرگ طی روزهای دوشنبه تا پنج شنبه در نهایت روز جمعه در مجتمع لاله پارک به پایان خواهد رسید.

IMG_20160510_172456

عوامل این کمپ امروز در محوطه ایستگاه راه آهن تبریز مستقر شده و به ویزیت درمانی شهروندان پرداختند تا محورهای پیش بینی شده برای این طرح شامل غربالگری دیابت و فشارخون، تجویز خودسرانه داروها، مباحث غلبه بر افسردگی و اوتیسم و نیز آشنایی مردم با کمک های اولیه تحقق یابند.

مدیرکل راه آهن آذربایجان نیز که برای کنترل موارد تندرستی خود به این کمپ مراجعه کرده بود پس اتمام مراحل ویزیت در محوطه ایستگاه راه آهن به تبریزمن گفت:طرح بسیار خوبی جهت تست پارامترهای سلامت شهروندان و مسافرانی که به این مکان مراجعه می کنند مورد اجرا قرار گرفت، لذا با توجه به اینکه این اکیپ متخصص در محدوده ایستگاه راه آهن تبریز مستقر شده و به مقوله سلامتی اهتمام نشان دادند بنده نیز راغب شدم تا با حضور در محل ویزیت، از موارد تندرستی خود آگاه گردم.

میرحسن موسوی افزود:خوشبختانه در مدت زمان کوتاهی که مراحل ویزیت را طی نمودم در موضوعات سلامت از جمله قلب و عروق، مغز، اوتیسم، کمک های اولیه و غیره اطلاعات مفیدی را دریافت کرده و این امر تلنگری شد تا جهت پیشگیری از مبتلا به دیابت و فشارخون پیگیری های لازم را به انجام رسانم.

IMG_20160510_171526

وی اضافه کرد:واقعیت این است که با استقرار گروه سلامت در محوطه راه آهن، یادمان افتاد که به سلامتی خویش هم بیندیشیم زیرا سلامتی بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال به ما انسان ها اعطا نموده است و باید در مراقبت از آن کوشا باشیم.

موسوی در پایان، اجرای چنین طرح هایی که از جنبه عمومی برخوردار هستند را بسیار مثبت ارزیابی نمود و بر تداوم آنها تاکید کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :