معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اقتصاد دانش بنیان یکی از پایه های تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، از جایگاه چهارم استان در اقتصاد دانش بنیان خبرداد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سعید شبستری خیابانی روز چهارشنبه در کمیته اجرایی ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان با تاکید بر اهمیت شرکت های دانش بنیان در اقتصاد داخلی کشورها عنوان کرد: متاسفانه سهم جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد دانش بنیان بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه سهم کشورهایی همچون سنگاپور، مالزی و هندوستان در حوزه اقتصاد دانش بنیان بسیار بیشتر از سهم جمهوری اسلامی است، ادامه داد: با وجود تمامی مشکلات و کاستی ها، ایران کشوری است که زیرساخت های لازم برای توسعه اقتصاد دانش بنیان را دارد.

شبستری گفت: بعد از استقرار دولت تدبیر و امید، اقدامات بسیار خوبی در حوزه اقتصاد دانش بنیان انجام شده است ولی این حرکت ها کافی نیست و باید در راستای شکوفایی هرچه سریعتر اقتصادی بیش از پیش در این راستا تلاش کرد.

وی ادامه داد: بدون اتلاف وقت باید در این حوزه، هرکسی در حد توان خود تلاش کند تا بتوانیم در آینده ای نزدیک، در حوزه اقتصاد دانش بنیان، حرفی برای گفتن در سطح جهانی داشته باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمامی دستگاه های خدمات رسان مکلف هستند که ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار دهند اظهارکرد: وجود بستری مناسب برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان، ضروری است و باید در این راستا، سیاست های مناسب اتخاذ کرد.

شبستری با تاکید بر لزوم استفاده از تجربیات مفید کشورهای جهان در حوزه اقتصاد دانش بنیان ادامه داد: نباید به دور کشور، حصار بکشیم و بگوییم از همه برتر هستیم و باید از تجارب مثبت کشورهای دیگر در این حوزه پس از بومی سازی آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی بر لزوم اصلاح برخی از قوانین مربوط به حوزه مرتبط با اقتصاد دانش بنیان و در نظرگرفتن مشوق هایی برای شرکت های دانش بنیان، تاکید کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید استفاده از فناوری های نوین و تکنولوژی در حوزه صنعت در استان مورد غفلت واقع شده بود، خاطرنشان کرد: باید در راستای حضور در بازارهای جهانی و بازارهای قدرتمند داخلی، کیفیت تولید را افزایش داده و توان رقابت داشته باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :