معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به جایگاه نامناسب آذربایجان‌شرقی از نظر تلفات جاده‌ای (رتبه ۲۲ کشور) بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی در شهرها و روستاها تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی در نشست شورای ترافیک استان با اشاره به این که قطارشهری تبریز از یک سو به خط آهن تبریز – میانه و از سوی دیگر به فرودگاه بین المللی متصل می‌شود، اظهار داشت: استفاده از حمل و نقل ترکیبی، ترافیک شهری را روان می‌کند.

وی با اشاره به این که آذربایجان‌شرقی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود، حجم ترانزیت کالا و مسافر بالایی دارد، گفت: توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی همراه با افزایش جمعیت استان ضروری است .

پورمهدی در کنار روان‌سازی ترافیک بر لزوم ایمن سازی حمل و نقل تاکید کرد و گفت: با توجه به نقش نیروی انسانی در ۷۰ درصد حوادث رانندگی باید نسبت به آموزش فرهنگ ترافیکی اهتمام بیشتری داشته باشیم .
وی با اشاره به جایگاه نامناسب آذربایجان‌شرقی از نظر تلفات جاده‌ای (رتبه ۲۲ کشور) بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی در شهرها و روستاها تاکید کرد.

وی با اشاره به برگزاری همایش ارتقای ایمنی حمل و نقل به همت جمعیت طرفداران ایمنی راه های استان در هفته گذشته بر استفاده از توان رسانه‌ها و تشکل‌های اجتماعی برای افزایش آگاهی عمومی مردم در زمینه ترافیک و کاهش تلفات حوادث رانندگی تاکید کرد.

معاون عمرانی استاندار با توجه به افزایش ترافیک شهری در آستانه نوروز بر ضرورت پاکسازی معابر شهری از نخاله های ساختمانی تاکید کرد و از راهنمایی و رانندگی خواست با تخلفات رانندگی برخورد جدی‌تری داشته باشند.

در این نشست، ایجاد پایانه حمل و نقل شهری (پارک سوار) در ابتدی شهرک زعفرانیه و در جوار ایستگاه شماره پنج قطار شهری تبریز مصوب شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :