بازیکنان تراکتورسازی شب گذشته با تلاشی تحسین برانگیز و دوندگی زیاد موفق شدند اولین پیروزی خارج از خانه خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: سرخپوشان تراکتورسازی تبریز با ۶ امتیازی که از دو بازی ابتدایی خود در رقابت های لیگ قهرمانان بدست آورده اند، هم اکنون شانس اصلی صعود از دور گروهی رقابت ها هستند. یکی از دلایل اصلی کسب این نتایج خوب در بازی های اخیر، تلاش و دوندگی زیاد بازیکنان تیم می باشد که کار را برای حریفان بسیار سخت می کند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به عملکرد تک تک بازیکنان تراکتور در بازی مقابل الجزیره:

محمدرضا اخباری: گلر شماره یک فعلی تراکتور و آینده تیم ملی، توانایی های زیادی در خود می بیند و همگان از عملکرد خوب او در بازی های این فصل آگاهی دارند. اگرچه عملکرد خوب دفاعی سرخپوشان در بازی های اخیر باعث شد تا صحنه های چندان خطرناکی بر روی دروازه اش ایجاد نشود، با این حال خروج های مطمئن و عملکرد بدون اشتباهش نشان داد که در همین سن و سال نیز، دروازبانی حرفه ای می باشد.

شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی: این دو بازیکن در بازی رفت که در تبریز برگزار شد، ستون های اصلی کسب برتری پرگل ۴ بر صفر بودند اما این بار با توجه به میهمان بودن تراکتور در امارات، کل تیم در کارهای دفاعی شرکت کرده و مانع از ایجاد فرصت خطرناک برای الجزیره ای ها شدند.

با این حال از خودگذشتگی و دفع توپ های این دو بازیکن که در دقایق پایانی با اضافه شدن کاردوسو همراه شد، مانع از فروریختن دروازه اخباری گردید. شاید ادامه عملکرد خوب دفاعی تراکتور در بازی های آینده نیز بتواند مسیر این تیم را برای کسب سهمیه و رقابت برای قهرمانی سهل تر کند. اما آنچه مشخص است، اینکه خلیل زاده، شفیعی و کاردوسو در دوران اوج خود به سر برده و از هماهنگی خوبی برخوردارند.

ایرانپوریان، سعید آقایی: دو مدافع کناری سرخپوشان هم در کارهای هجومی و هم دفاعی بدون اشتباه عمل کردند، ایرانپوریان، بازیکن شیرازی تراکتور به عنوان کاپیتان این تیم نقش مهمی در تزریق آرامش به سایر بازیکنان داشت و سعید آقایی با دوندگی بی امان و انگیزه بالای خود چند موقعیت خوب را برای مهاجمان تیم ایجاد کرد که جدی ترین آن نصیب سروش رفیعی شد اما او قدر موقعیت تک به تکش را ندانست.

سینا عشوری، مهدی کیانی: دو هافبک دفاعی تراکتور بدون شک پرتلاش ترین بازیکنان تیم در مقابل الجزیره بودند، مهدی کیانی با تکل ها و پاس های فوق العاده اش تعادل را در زمین بازی ایجاد می کرد و سینا عشوری بارها با سماجت و پی گیری خود توپ حریفان را خراب کرد و اعصابشان را به هم ریخت. می توان گفت که عشوری یکی از بهترین بازی های دوران فوتبالی اش را به نمایش گذاشت.

28057d58_7c70_466b_beb2_15b4c99b2073

سروش رفیعی، بختیار رحمانی: نقطه اوج عملکرد رفیعی در بازی دیشب، پاس طلایی اش به بختیار رحمانی بود که او را در موقعیتی عالی قرار دارد. هر چند رفیعی در اوقات پایانی بازی چندین و چند بار توپ را از دست داد و در کنترل آن ناموفق بود، با این حال با تکنیک و هوش بالای خود پاس ها و موقعیت های خوبی را نصیب سایر بازیکنان تراکتور کرد.

بختیار رحمانی هم بدون شک بهترین بازیکن تراکتور در دو بازی اخیر بود که موفق شد با به ثمر رساندن ۳ گل، هم در بین بهترین گلزنان رقابت های لیگ قهرمانان جای بگیرد و هم نقشی اساسی در ۶ امتیازی شدن تراکتور داشته باشد. البته گل او در بازی برگشت هم زیباتر و هم حساس تر و تعیین کننده تر از دو گل قبلی اش بود.

3d4b8629_d7f7_48f7_a489_1b2da1e9dfb3

آگوستو سزار، مهدی شریفی: بازیکن جوان و برزیلی سرخپوشان با دوندگی بی امان و انرژی بی پایانی که دارد بازیکنان حریف را هم خسته می کند و هم فضا را برای سایر هم تیمی هایش باز می کند. مهدی شریفی نیز در دقایقی که در زمین حاضر بود موجبات عصبانیت و به هم ریختگی روحی بازیکنان الجزیره را به خوبی فراهم کرد و نفوذ های خوبی از کناره های زمین داشت.

فرزاد حاتمی: مهاجم بلند قامت تراکتور بیشتر جای اینکه عملکرد مثبتی در گلزنی و استفاده از تک موقعیت ها داشته باشد، موقعیت ساز است. حضور او توجه مدافعان حریف را کاملا به خود جلب می کند و فضا برای هافبک های هجومی تیم همچون بختیار رحمانی گشوده می شود. کنترل توپ و قدرت سرزنی حاتمی بسیار خوب است و این موضوع در بازی هایی که قرار است تیم بازی سرعتی و بر مبنای ضدحملات کار کند، بسیار اثر بخش است.

437244db_4338_4d1b_8ae4_bb13a6808375


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :