رده‌بندی ۳ وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان مشخص شد.

خبرگزاری فارس: رده‌بندی ۳ وزن نخست مشخص شد/ سومی ایران در پایان روز اول با یک نقره و ۱۵ امتیاز

به گزارش تبریزمن، در پایان مسابقات سه وزن اول رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته (دوشنبه) به وقت تهران در لاس‌وگاس آمریکا آغاز شده بود، نفرات برتر اوزان ۶۶، ۷۵ و ۹۸ کیلوگرم مشخص شدند که طلاهای روز اول به آلمان، روسیه و ارمنستان رسید.

نفرات اول تا ششم هر وزن نیز موفق به کسب سهمیه المپیک شدند که فرنگی کاران کشورمان در ۳ وزن اول ۲ سهمیه توسط عبدولی و رضایی کسب کردند و در وزن ۶۶ کیلوگرم زیدوند موفق به کسب سهمیه نشد.

تیم ایران نیز با کسب ۱۵ امتیاز بعد از تیم‌های روسیه و ارمنستان در رده سوم تیمی قرار گرفت.

روسیه با یک طلا و دو برنز و ۲۶ امتیاز اول است و ارمنستان با یک طلا، یک عنوان پنجمی و ۱۸ امتیاز در رده دوم قرار دارد. ایران هم با نقره رضایی و پنجمی عبدولی با ۱۵ امتیاز سوم است.

به نقل از خبرگزاری فارس، تیم آلمان با یک طلا و ۱۲ امتیاز و کره‌جنوبی هم با یک نقره و ۱۰ امتیاز چهارم و پنجم هستند. از نکات جالب توجه ناکامی کشتی‌گیران آذربایجانی در سه وزن اول است که نه تنها موفق به کسب مدال نشدند بلکه تنها با کسب ۶ امتیاز جایگاهی هم در بین تیم‌های برتر روز اول ندارند.

* رده‌بندی سه وزن اول به شرح زیر است:

۶۶ کیلوگرم:

۱- فرانک استابلر (آلمان) ۲- ریو هانسو (کره‌جنوبی)‌ ۳- آرتم سورکوف (روسیه) و داوور استفانک (صربستان) ۵- میگران آرتونیان (ارمستان) و طارق عزیز (الجزایر)… ۳۴- مهدی زیدوند (ایران)

۷۵ کیلوگرم:

۱- رومن ولاسوف (روسیه) ۲- مارک مادسن (دانمارک) ۳- اندرو بسیک (آمریکا) و دژان کارتیکوف (قزقستان) ۵- سعید عبدولی (ایران) و الوین مورس‌ علی‌یف (آذربایجان)

۹۸ کیلوگرم:

۱- آرتور آلکسانیان (ارمنستان) ۲- قاسم رضایی (ایران) ۳- اسلام ماگومدوف (روسیه) و دیمیتری تیمچنکو (اوکراین) ۵- الیس گوری (بلغارستان) و آلین آلکسوک سیوراریو (رومانی)


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :