نخستین کنفرانس ملی «بودجه ریزی بر مبنای عملکرد» با حضور کارشناسان و اساتید حوزه مالی و حسابداری کشور در تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز من، مدیر کل برنامه‌ریزی فرهنگی و آموزشی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در این همایش با اشاره به اینکه استقرار برنامه ریزی مبتنی بر عملکرد در کوتاه مدت ممکن نیست گفت: این عزم در حال حاضر موجود بوده و می توان با سیاست های عملی مناسب به سمت و سوی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد حرکت کرد و بر همین اساس الزامات تشکیل شورای راهبردی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در تیر ماه سال گذشته تدوین شده است.

غلامرضا گرایی نژاد ادامه داد: بهره مندی از تعداد ۳۰ هزار نفر از صاحب نظران و اندیشمندان حوزه برنامه ریزی  و بودجه ریزی و نیزحسابداری و هزینه یابی در دستور کار ما قرار دارد و انجام اقدامات لازم در راستای برنامه ریزی و تهیه دستورالعمل ها در اولویت قرار گرفته و برنامه سالانه سازمان توسط گروه کاری مربوطه تعیین و بخشنامه بودجه سال ۹۴ ابلاغ شده است.

وی طراحی سامانه جمع آوری اطلاعات از سراسر کشور و ایجاد دسترسی به تمام دستگاه های اجرایی ملی و استانی، اقداماتی در راستای هزینه یابی، تهیه استانداردها، نظام نوین حسابداری بخش عمومی توسط گروه کاری مربوطه و ابلاغ به تمامی ذی حسابان کشور را از جمله اقدامات این سازمان عنوان کرد و افزود:

در زمینه اصلاح فرآیندهای داخلی و تهیه و تنظیم بودجه مبتنی بر عملکرد نیز، اقداماتی توسط گروه کاری سازمان انجام گرفته که ردیف بودجه ای کشور باید اصلاح شود و این ردیف بودجه باید در جاهایی تخصیص یابد که بتوان توان پاسخگویی داشته و طبقه بندی اقتصادی و طبقه بندی بودجه ای را اصلاح نمود.

در بخش دیگری از این همایش نیز رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بودجه مبتنی بر عملکرد، نظامی است که با تاخیر زیادی به سمت آن حرکت می کنیم گفت: در حالی که نزدیک ۲ دهه است که در این حوزه بحث ها و اقدامات فراوانی صورت گرفته است اما متاسفانه نتوانسته ایم آن طور که باید و شاید در راستای تحقق این امر پیشرفت نماییم.

داوود بهبودی ادامه داد: در این برهه زمانی باید از منابع محدود بیشترین استفاده را داشته باشیم و لذا تناسب ارتباطات با منابع، ضرورتی است که باید انجام شود و در این میان، دانشگاه فنی و حرفه ای فعالیت های مناسبی را در جهت تحقق حلقه مفقوده ارتباط بین صنعت و دانشگاه انجام داده است.

شایان ذکر است در پایان  نخستین کنفرانس ملی «بودجه ریزی بر مبنای عملکرد» که با حضور مسوولان استانی و کشوری در تالار اندیشه تبریز برگزار گردید از نرم افزار «فراسوی بهایابی و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد» رونمایی گردید.

 

 

 


فروش اینترنتی بلیط برای روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریور :

کنسرت موسیقی رضا صادقی در تبریز برگزار می شود

t546456456


 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :