مرحله تاکتیکی رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴ با اعلام رمز این رزمایش توسط فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان آغاز شد.

به گزارش تبریزمن، صبح امروز با اعلام رمز یا زهرا (س) توسط امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۴ در محدوده تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰ درجه آغاز شد.

 

در مرحله اول رزمایش یگان‌های شناور سطحی و زیر سطحی نداجا به منظور جلوگیری از احتمال نفوذ دشمن فرضی به محدوده آب‌های تحت کنترل عملیاتی با بهره گیری از کلیه امکانات نسبت به رهگیری آن‌ها اقدام کرده و به مناطق ماموریتی اعزام شدند.

 

همچنین یگان‌های موشکی ساحل به دریا، تیپ‌های تفنگداران اعم از ستون‌های خودرویی تاکتیکی، راکت اندازها، توپخانه ساحلی، سایت‌های تاکتیکی جمع آوری اطلاعات الکترونیکی، سامانه‌های متحرک و تاکتیکی جنگ‌های الکترونیکی و یگان‌های پروازی در محدوده رزمایش گسترش یافته و مستقر شدند. همچنین شناورهای سطحی، قایق‌های تندرو، یگان‌های پروازی،‌ زیر دریایی سنگین کلاس طارق و شناورهای بومی نیز در منطقه مستقر شدند.

 

یگان‌های سیار آمادی و پشتیبانی و امدادی نداجا نیز در جنوب استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان برای انجام امور مردم‌یاری در محل‌های از پیش تعیین شده مستقر شدند.

 

اجرای پدافند غیر عامل توسط تیم‌های مهندسی رزمی نیروی دریایی از دیگر اقدامات کارکنان نیروی دریایی در اولین روز رزمایش خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :