وزیر نهاد اطلاع‌رسانی دولتی چین بر دید و بازدیدهای بین رسانه‌های دو کشور، ایجاد ساز و کار گفتگوی مستقیم و تولید برنامه‌ها و محتواهای رسانه‌ای مشترک بین آنها، تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از مهر، جیانگ جان گویو وزیر نهاد اطلاع‌رسانی دولتی چین و رئیس دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین که در صدر هیئتی متشکل از مدیران ۲۰ رسانه این کشور و به همراه رئیس جمهور چین به ایران سفر کرده است،  در پاسخ به این سوال که وزارتخانه متبوعش چه برنامه‌ای برای توسعه همکاری‌ها میان رسانه‌ای ایرانی و چینی دارد؟، گفت: رسانه‌های ایران و چین در مقطع کنونی باید بیش از پیش با یکدیگر تعامل و ارتباط داشته باشند.

وی افزود: با تقویت روابط بین رسانه‌های دو کشور، مردم دو کشور هم بیشتر با فرهنگ یکدیگر آشنا می‌شوند و این می‌تواند به توسعه روابط فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور کمک کند. برای این منظور، رسانه‌های ما و ایران می‌توانند در سه زمینه با یکدیگر همکاری داشته باشند؛ اول دید و بازدیدهای بین رسانه‌ها، دوم ایجاد ساز و کار گفتگوی مستقیم بین رسانه‌ها و سوم تولید برنامه‌ها و محتواهای رسانه‌ای مشترک.

وزیر نهاد اطلاع رسانی دولتی چین همچنین گفت: ما با استفاده از فرصت سفر رئیس جمهوری چین به ایران، قصد داریم روابط فرهنگی و رسانه‌ای با ایران را تقویت کنیم و امیدوار هستیم که بتوانیم با اینگونه همکاری‌ها، مبادلات رسانه‌ای میان دو کشور را در زمینه‌های مختلف به پیش ببریم. یکی دیگر از برنامه‌های ما در این سفر این است که جاذبه‌های طبیعی و گردشگری ایران را بیش از پیش به مردم کشور خودمان معرفی کنیم چرا که این قبیل مبادلات می‌تواند به تقویت روابط دوجانبه منجر شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :