معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تصویب و راه‌اندازی رشته‌ی جدید سلامت و ترافیک در دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سعید اصلان‌آبادی با اعلام این مطلب گفت: در طی هفته اخیر رشته‌ی بین رشته‌ای سلامت و ترافیک برای اولین بار در کشور مجوز برگزاری گرفته است و با برنامه‌ریزی های انجام گرفته، این دانشگاه در سال آینده در این رشته اقدام به جذب دانشجو می‌کند.

وی از راه‌اندازی رشته تخصصی پزشک خانواده نیز خبر داد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در توسعه رشته‌های تحصیلات تکمیلی پیشگام است.

وی خاطرنشان کرد: از سال‌های گذشته در جذب دانشجویان استعداد درخشان مورد اقبال بوده و پذیرش دانشجو در این دانشگاه کاهش نیافته است.

اصلان‌آبادی با بیان اینکه بومی گزینی در اولویت دانشگاه علوم پزشکی تبریز است، گفت: در سال‌های اخیر این دانشگاه در رشته‌های مطرحی چون پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری، ۲۰ درصد افزایش جذب دانشجو داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طول سه سال اخیر، ۳۵ رشته جدید در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه راه‌اندازی شده است که به ترتیب دو رشته در مقطع کارشناسی، ۱۳ رشته در مقطع کارشناسی ارشد، پنج رشته فوق تخصصی، دو رشته فلوشیپ کنترل عفونت‌های بیمارستانی و بیهوشی اطفال و یک رشته تخصصی پزشک خانواده می‌باشند.

وی یادآور شد: در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حدود هشت هزار دانشجو در حال تحصیل بوده و ۸۱۳ نفر عضو هیئت علمی هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :