نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: در مجلس دهم با رأی شایسته ملت ایران و حضور ۱۷ زن به‌عنوان نمایندگان منتخب ملت، رشدقابل توجهی را نسبت به گذشته برای حضور زنان درمجلس فراهم آمده است.

به گزارش تبریزمن به نقل از عصر اقتصاد، زهرا ساعی گفت: این امر نشان‌دهنده اعتماد مردم به زنان در جایگاه وکلای ملت است گفت: حال وقت آن است که فرصت را مغتنم شمرده و در عرصه‌های مختلف و مشارکت زنان در رشد و توسعه کشور حضور موثر آنان را در مناصب مدیریتی عملی کنیم.

نماینده تبریز در مجلس با اشاره انتخاب زهرا احمدی‌پور به ‌عنوان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری گفت: این انتخاب زمینه ساز افزایش اعتماد زنان و ارتقای اعتماد عمومی آنان به دولت عدالتخواه بود و ما نیز این انتخاب را بسیار ارزنده تلقی می‌کنیم و با این انتخاب بار دیگر موفقیت زنان ایرانی و مسلمان برخلاف تبلیغات خارج از کشور و دشمنانمان به اثبات رسید.

وی با تاکید بر اینکه با وجود عیان شدن برخی موانع رشد و ارتقای زنان در دستیابی به مناصب مدیریتی، عدم تعادل در انتصاب زنان در سطوح بالای مدیریتی به چشم می خورد اذعان کرد: این در حالی است که حضور پر رنگ زنان در جایگاه های اجتماعی نشانگر قابلیت ها و توان بالای آن هاست.

ساعی ادامه داد: از بین مولفه های بازدارنده ی ارتقای مدیریتی زنان، مدیران مرد عوامل فردی و محیطی را بازدارنده ارتقاء مدیریتی زنان می دانستند در حالی که زنان فقط عوامل محیطی را بازدارنده ارتقای مدیریتی خود تشخیص دادند نگرش مدیران به ویژگی ها ومهارت های مدیریتی زنان مثبت بوده، اما بین شانس مدیر شدن ومهارت های مدیریتی زنان رابطه معنی داری وجود نداشته است.

وی گفت :ما باید بپذیریم که زنان مسلمان کشور ما به جایگاه قابل توجهی دست پیدا کرده اند و می بایست ضمن اعتماد به آنها ، بسترهای مناسب برای حضور بیشتر بانوان کشور فراهم نمود و در این کنگره با توجه به برنامه های منسجم به جد این هدف را دنبال می کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :