براساس آمار شرکت فرودگاه های کشور، حجم اعزام و پذیرش مسافر از فرودگاه ها طی شش ماهه ابتدایی سال جاری، ۱۹ درصد نسبت به مشابه سال گذشته رشد کرده است.

به گزارش تبریزمن، از ۴۷ فرودگاه عضو شرکت فرودگاه های کشور و ۵ فرودگاه اختصاصی، مهرآباد با ۶۹ هزار و ۳۷۶ فروند نشست و برخاست در نیمه اول سال ۹۵، نشان پرترددترین فرودگاه کشور را از آن خود می کند و پس از آن فرودگاه مشهد با ۳۸ هزار و ۸۷۹ فروند جایگاه دوم و فرودگاه امام خمینی(ره) هم با ۲۸ هزار و ۱۰۲ فروند نشست و برخاست مقام سوم شلوغترین فرودگاه های کشور  را به خود اختصاص می دهند، درانتهای لیست هم فرودگاه کلاله بدون هیچ نشست و برخاستی در شش ماهه ابتدایی سال، ماکو با ۲ فروند و ابوموسی با ۷۴ فروند، کمترین میزان هواپیما را درمیان سایر فرودگاه ها پذیرش کردند.

فرودگاه مهرآباد در اعزام و پذیرش مسافر جایگاه نخست و فرودگاه های امام خمینی(ره) و مشهد رتبه بعدی را در تعداد مسافر دارند.

رشد منفی فرودگاه کلاله، همدان و ابوموسی در حجم نشست و برخاست ها

علاوه بر مقایسه تعداد نشست و برخاست در میان فرودگاه های کشور طی شش ماهه گذشته، بررسی حجم نشست و برخاست هر فرودگاه در نیمه ابتدایی سال ۹۵ با مدت مشابه سال ۹۴ همان فرودگاه نشان می دهد که فرودگاه سبزوار و ماکو  با رشد ۱۰۰ درصدی و رامسر با ۷۸ درصد رشد بیشترین پیشرفت را در این زمینه تجربه کرده اند اما فرودگاه کلاله، همدان و ابوموسی با رشد منفی ۱۰۰، منفی۶۴ و منفی ۶۰ در تعداد نشست و برخاست نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در انتهای لیست قراردارند.

فرودگاه های ابوموسی، همدان و زنجان موفق در جذب و اعزام مسافر

اگرچه فرودگاه های ماکو، سبزوار و شهرکرد با رشد ۱۰۰ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر طی نیمه ابتدایی سالجاری توانستند در جذب مسافر موفق عمل کنند اما فرودگاه ابوموسی، همدان و زنجان در این زمینه با رشد منفی ۶۰، منفی ۴۶ و منفی ۴۰ مواجه شدند و نتوانستند عملکرد خوبی در زمینه اعزام و پذیرش مسافر داشته باشند.

رشد ۱۰۰ درصدی ارسال و پذیرش بار در فرودگاه رامسر، سبزوار و شهرکرد

طی نیمه ابتدایی سال ۹۵، سه فرودگاه رامسر، سبزوار و شهرکرد در پذیرش و ارسال کالا رشد ۱۰۰ درصدی داشتند اما فرودگاه ابوموسی، زنجان و همدان در ارسال و پذیرش بار رشد منفی ۶۱، منفی ۵۸ و منفی ۵۳همدان را تجربه کرده اند. البته درحالی که فرودگاه مهرآباد در اعزام و پذیرش مسافر رتبه نخست را دارد اما در ارسال و پذیرش کالا این فرودگاه امام است که در جایگاه اول می ایستد و سپس فرودگاه مهرآباد و مشهد قراردارند.

سه فرودگاه مهرآباد، امام خمینی و مشهد در دوسال ۹۴ و ۹۵ به ترتیب آمار بیشترین نشست و برخاست و اعزام و پذیرش مسافر را دارند که در مورد ارسال و پذیرش بار این ترتیب از میان می رود و فرودگاه امام در بالاترین جایگاه و مهرآباد و مشهد در جایگاه های بعدی قرار می گیرند.

گفتنی است در حالی که شاخص های(نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و بار) برای ۵۲ فرودگاه تحت نظر شرکت فرودگاه ها و فرودگاه های اختصاصی مورد بررسی قرار گرفتند اما در میان فرودگاه های اختصاصی(کیش، عسلویه چابهار، قشم و ماهشهر) کیش رتبه نخست این شاخص ها را هم درسال ۹۴ و ۹۵ ازآن خود کرده است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :