استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دست اندرکاران برگزاری انتخابات هفتم اسفند به تکلیف خود عمل کردند، گفت: رضایت مردم بزرگترین پاداش برای مجریان انتخابات هفتم اسفند است.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی ‘ اسماعیل جبارزاده’ دوشنبه شب در نشست با اعضای ستاد انتخابات آذربایجان شرقی افزود: در روز هفتم اسفند، انتخاباتی بر اساس قانون و رهنمودهای رهبری و رئیس جمهور برگزار شد.

وی با بیان اینکه عمل به تکلیف بزرگترین سعادت است، افزود: گزارش ها نشان دهنده این است که مجریان انتخابات به درستی به تکلیف خود عمل کردند.

وی رمز موفقیت در برگزاری انتخابات را خلوص نیت همه دست اندرکاران دانست و گفت: شعار ما در این انتخابات این بود که باید خدا را در همه کارها ناظر بدانیم و پاداش اخلاص و کار برای خدا، عنایت ویژه الهی بود که نصیب ما شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تجربه انتخابات های گذشته در استان، اظهار کرد: بعد از برگزاری انتخابات هیچ گونه شکایت مستندو تخلفات انتخاباتی گزارش نشد.

وی با اشاره به اینکه حضور گسترده مردم در انتخابات ناشی از امید آنها به آینده است، گفت: نتیجه این انتخابات در شکل گیری مجلسی در جهت اهداف نظام و انقلاب و با هدف حل مشکلات مردم تبیین می شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین تعامل هیات های اجرایی و نظارت را از ویژگی های این دوره از انتخابات در استان برشمرد و اظهار کرد: هدف همه برگزاری انتخاباتی سالم و قانونی بود و دلیلی برای اختلاف وجود نداشت و این تجربه باید در انتخابات های آینده نیز تداوم داشته باشد.

وی بر مستندسازی فعالیت های ستاد انتخابات استان تاکید کرد و گفت: تجربیات موفق این دوره از انتخابات و نحوه عملکرد کمیته های ستاد انتخابات باید به صورت مدون ثبت و با اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، برای استفاده آیندگان نگهداری شود.

وی از همکاری شهرداری های استان به ویژه شهرداری تبریز در موضوع سامان دهی تبلیغات انتخاباتی و از ادارات ثبت احوال استان در پشتیبانی از سلامت انتخابات قدردانی کرد.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی هم در این جلسه با ارایه گزارشی از روند برگزاری انتخابات در روز هفتم اسفند و آمارهای موجود در این زمینه گفت: انتخابات در تمام شهرستان های استان در کمال آرامش و بدون کوچک ترین تنش برگزار شد.

‘ سعید شبستری خیابانی’ افزود: دست اندرکاران انتخابات دست به دست هم دادند تا انتخاباتی سالم، بانشاط و با مشارکت گسترده و کم نظیر مردم برگزار شود.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان نیز آرامش حاکم بر این دوره از انتخابات را در استان بی نظیر توصیف کرد و گفت: این موفقیت حاصل تدابیر مدیریت ارشد استان و برنامه ریزی مناسب ستاد انتخابات است.

علی نواداد گفت: حفظ جایگاه شایسته استان در برگزاری انتخابات هفتم اسفند وظیفه سنگینی است که بر عهده تک تک اعضای ستاد انتخابات است.

محمود چمنی، مسوول کمیته امنیتی و انتظامی ستاد انتخابات استان نیز با اشاره به امنیت کامل در برگزاری انتخابات هفتم اسفند، از قدردانی وزارت کشور از عملکرد ستاد امنیت انتخابات آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: عمل به قانون، عدم تبعیض بین نامزدهای انتخابات، تعامل هیات های اجرایی و نظارت، شعور سیاسی مردم و اخلاص در عمل مهمترین عوامل حاکمیت امنیت در این دوره از انتخابات بود.

آذربایجان شرقی با حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :