رییس هیات بازرسی انتخابات آذربایجان‌شرقی رعایت اخلاق انتخاباتی از سوی تمام عوامل اجرایی، هیات‌های نظارت و کاندیداها را یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفند دانست و گفت: در مقطع کنونی ادبیات غیراخلاقی و تنش‌زا در فضای سیاسی کشور بدون تردید افکار عمومی را تحت تاثیر قرار داده و پیامدهای ناگوار و تبعات سنگینی برای آینده سیاسی جامعه به جای خواهد گذاشت.

به گزارش تبریزمن، نواداد خاطرنشان کرد: نباید هدف از پذیرش مسئولیت، تنها رسیدن به پست و مقام باشد و نامزدها باید پیش از ورود به عرصه انتخابات به این بینش و اعتقاد دست یابند که به جای منافع شخصی، مصالح جامعه را مد نظر گرفته و برای رفاه مردم قدم بردارند.

وی با انتقاد از صرف هزینه‌های کلان برخی از نامزدهای انتخاباتی برای تبلیغات، اظهار کرد: بعضا نامزدها به جای این که به اثبات توانمندی‌ها و بیان اهداف و برنامه‌های خود بپردازند مبالغ کلانی را صرف تبلیغات آنچنانی و جوسازی‌های بی‌مورد می‌کنند که چیزی جز اسراف و عوام‌فریبی نیست.

نواداد بر لزوم احترام متقابل و دوری از اتهام‌زنی از طرف نامزدها و هواداران آن‌ها تاکید کرد و گفت: انصاف در گفتار و رفتار، پرهیز از دادن وعده‌های نامعقول، امانت‌داری و دوری از تنازع و اختلاف از مولفه‌های اخلاق انتخاباتی است.

وی همچنین به رسالت سنگین رسانه‌ها و اهالی قلم در عرصه تبیین و نهادینه کردن اخلاق انتخاباتی اشاره کرد و یادآور شد: هر قلمی موجب شود فضای کشور به سمت نا امیدی و بی‌تحرکی سوق پیدا کند، قطعا راه شر و فتنه را  در پیش گرفته و باید در رویه خود تجدید نظر کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :