مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز، بر رعایت تمامی اصول بهداشتی و زیست محیطی ر مراحل مختلف  کشتار دام و پس از آن تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، حیدر شعبان پور، با اشاره به اهمیت رعایت بهداشت در مراحل مختلف کشتار و پس از آن گفت: با حضور سه دامپزشک مجرب در این مجموعه، معاینات قبل و بعد از کشتار دام، بررسی و معاینه لاشه ها و آلایش ها به طرز اصولی و کاملا دقیق انجام می گیرد.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز،  ادامه داد: بعد از کشتار نیز مراحل متعدد جداسازی، پوست‌کنی و تخلیه، توسط دامپزشکان تست می‌شود تا به این ترتیب، سلامت دام از نظر وجود ویروس‌های احتمالی، محرز شود.

شعبان پور، در زمینه حمل و دفع زواید و لاشه ها نیز گفت: کشتار روزانه دام از ساعت ۴ صبح آغاز و تا حوالی ظهر ادامه می یابد و اجزای آلایشی دام در مرحله ای جداگانه، مجددا معاینه می‌شود؛ به طوری که روزانه از بین ۵۰۰ دام ذبح‌شده، حداقل جگر ۱۰۰ راس ضبط می‌گردد .

وی ادامه داد: علاوه بر آن، سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز، با راه اندازی تصفیه خانه مجهز در داخل مجموعه، پساب های خروجی را تصفیه کرده و آب حاصل را به مصرف فضای سبز محوطه کشتارگاه می رساند و بدین ترتیب مانع آلودگی محیط زیست توسط این پساب ها می شود.

 مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات کشتارگاه تبریز تصریح کرد:  کشتارگاه تبریز با برخورداری از  ۱۱ اسطبل مجزای گاو و گوسفند، میدان دام روباز  با ظرفیت ۲۵۰۰ راس و انبار علوفه، از نظر حجم کشتار، ظرفیت و سیستم صنعتی، سومین کشتارگاه بزرگ کشور است .

شعبان پور در پایان سخنان خود با اشاره به برنامه‌های توسعه این سازمان گفت: در صورت تغییر اساسنامه این سازمان در قالب تصویب لایحه و صدور مجوزهای لازم، این سازمان، می‌تواند به یک مجموعه سوددِه تبدیل شود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :