رئیس شورای شهر تبریز گفت: جامعه پزشکی جزو محروم ترین و مظلوم ترین اقشار و صنوف جامعه هستند به طوریکه رفاه و آسایش فوق العاده پزشکان، بیشتر در حد حرف است،  امروزه خیلی از پزشکان عمومی ما به رغم تحصیلات بالا و زحمت زیاد، هنوز بیکارند.

تبریزمن، سرویس سلامت: دکتر شهرام دبیری در نشست خبری اتلاف چتر سفید با بیان اینکه اصلاح امور پزشکی اصلی ترین هدف سازمان نظام پزشکی است گفت:پس از این مقوله، حمایت و دفاع از حقوق بیماران مدنظر سازمان است تا اگر خدمات پزشکی ایده ال در اختیار شهروندان قرار نگیرد نسبت به رفع آنها تلاش نماییم زیرا ارتقای سطح خدمات پزشکی همواره مورد تاکید ماست.

وی پزشکان را جزو مظلوم ترین اقشار و صنوف جامعه قلمداد نمود و افزود:پزشکی یک شغل الهی بوده و خوشبختانه جایگاه این عزیزان در بین مردم بسیار والاست لذا درست نیست با کوچک ترین ایراد و اشکال در عملکرد یک پزشک، خدمات کل جامعه پزشکی زیر سوال برود به طوری که اعتماد بین پزشک و بیمار، یک سرمایه اجتماعی محسوب می گردد.

photo_2017-07-17_17-19-51

دبیری از برنامه های آتی سازمان نظام پزشکی تبریز در خصوص اخداث مجتمع رفاهی پزشکان این کلان شهر خبر داد و اضافه کرد:سالهاست قول داده ایم تا یک مرکز رفاهی قابل قبول در تبریز احداث نماییم اما تاکنون موفق به اجرای آن نشده ایم لذا در آینده نزدیک و با موفقیت ائتلاف چترسفید می توان با برنامه ریزی های مدون نسبت به احداث آن امیدوار بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه توریسم سلامت بزرگترین ظرفیت برای آذربایجان شرقی بود که بیماران جمهوری آذربایجان خود به خود جذب ایران و تبریز شده بودند افزود: بیماران آذربایجانی به پزشکان ایرانی اعتماد داشتند و زبان مشترک و قیمت مناسب از مهم‌ترین دلایل جذب توریسم سلامت به استان بود اما قدر توریسم سلامت را ندانستیم.

عضو هیئت مدیره نظام پزشکی تبریز با اشاره به اینکه بنده بارها تذکر و هشدار دادم که اگر درست پیش نرویم همه این دستاوردها از دست می‌رود و ورود توریسم سلامت قطع می‌شود ادامه داد: برخی پزشکان، بیش از دو تا سه برابر بیماران ایرانی تعرفه ویزیت دریافت می‌کردند که علی رغم مصوب شدن این دریافت، من به شدت با این نوع رفتار مخالف بودم که بالاخره منجر به فرار توریسم سلامت شد.

وی با بیان اینکه تعدادی دلال و راننده آژانس هم با برخی اقدامات این گردشگران سلامت را فراری دادند گفت: سومین صنعت بزرگ کشور توریسم است که باید تلاش کنیم ارتقا دهیم و دوباره گردشگران سلامت را به این استان بازگردانیم.

photo_2017-07-17_17-28-01

در پایان مراسم، ۳ عضو دیگر حاضر در نشست خبری به اظهار نظر پرداختند؛

√ محمدرضا اهرابی:شاهد یک تحرک اساسی در آستانه انتخابات هیات مدیره سازمان نظام پزشکی تبریز هستیم زیرا پزشکان نیز مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی گردد و تامین امنیت حرفه ای آنها یکی از این موارد می باشد، لذا در ائتلاف چترسفید سعی شده تا پژواک بلند مطالبات این قشر از جامعه باشیم به طوری که آموزش پزشکی و فعال سازی انجمن های مرتبط با این حوزه برای اداره مجموعه نظام پزشکی ضروری است.

√ علی بهکام راد:مالیاتی که باید از بعد درآمد پزشکان در نظر گرفته شود فعلا اعمال نمی گردد لذا باید مالیات واقعی برای قشر پزشک کشور در نظر گرفته شود که البته در این خصوص اتاق فکری پیش بینی شده است تا در سازمان نظام پزشکی تبریز به تجزیه و تحلیل آن پرداخته شود.

√ محمدرضا ریاحی:اگر سازمان نظام پزشکی را به عنوان پل رابط بین جامعه پزشکی و جامعه عمومی فرض نماییم استحکام هر چه بیشتر این مجموعه حتما به نفع جامعه و شهروندان خواهد شد، لذا توسعه جوانگرایی یکی از اهداف اصلی این تشکل است زیرا پزشکان جوان دارای استعدادهای بسیاری بوده و می توانند در اتاق فکر سازمان نظام پزشکی تبریز طرح های مفیدی را به مرحله اجرا درآورند.

شایان ذکر است ائتلاف “چترسفید” با هدف حمایت از حقوق جامعه پزشکی و با شعار اقتدار، استقلال و کارآمدی سازمان نظام پزشکی تبریز پا به صحنه انتخابات هیات مدیره جدید می گذارد تا بتواند با رأی اعضای جامعه پزشکی این کلان شهر، نسبت به ارتقای جایگاه جامعه پزشکی شهر اولین ها اقدام نموده و خدمات شایسته و در خور شأن طبیبان را به انجام رساند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :