معاون برنامه ریزی و هماهنگی اقتصادی و مدیرکل مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با مکانیزم های ایجاد شده برای تامین سوخت در کشور زمینه انحراف در شبکه توزیع از بین رفته است.

به گزارش تبریزمن، قاسم خورشیدی روز دوشنبه در نشست مشترک اعضای کمیسیون های برنامه ریزی و هماهنگی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان های اردبیل، گیلان و آذربایجان شرقی در تبریز با اعلام اینکه سهمیه سوخت پایه ناوگان دیزلی کشور از روزانه ۱۲۰ میلیون لیتر در ماه مربوط به اسفند سال گذشته به ۶۰ میلیون لیتر کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: علاوه بر سهمیه پایه و بر اساس عملکرد، برای ناوگانی که عملکرد بیشتری داشته باشد سهمیه اضافه تعلق می گیرد.

وی با اشاره به اینکه میانگین مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل دیزلی کشور از ۵۴ میلیون لیتر در سال ۹۳ به ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر در آذر ماه امسال کاهش یافت، اظهارکرد: با مکانیزم های ایجاد شده در صورت افزایش قیمت نفت به ۱۰۰ دلار هم انحرافی در شبکه توزیع ایجاد نخواهد شد.

خورشیدی با بیان اینکه بدون توجه به قیمت، شبکه توزیع و مصرف را کنترل می کنیم گفت: نگران تاثیر مکانیزم های جهانی در قاچاق سوخت نیستیم.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی یارانه ای در کشور موفقیت آمیز بوده است، گفت: در حالی که تا سال ۹۲ وارد کننده سوخت مصرفی ناوگان دیزلی کشور بودیم، با تامین سوخت نیروگاه ها از انرژی گاز، وارد باشگاه صادرکننده های فرآورده های پالایشگاهی در دنیا شده ایم.

خورشیدی با بیان اینکه بار اصلی مبارزه با قاچاق بر دوش استان های مرزی است، اظهارکرد: قاچاق کالا مانعی بزرگ در برابر تحقق اقتصاد مقاومتی است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :