ماشین سازی در دیداری دشوار به مصاف ذوب آهن اصفهان، مدافع عنوان قهرمانی رقابت ها خواهد رفت، تراکتورسازی و گسترش فولاد اما امیدهای زیادی برای صعود خواهند داشت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: در ادامه دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال کشور فردا جمعه تیم‌های تراکتورسازی، ماشین سازی و گسترش فولاد به ترتیب برابر تیم های برق شیراز، ذوب آهن و شهرداری ماهشهر قرار خواهند گرفت.

تراکتورسازی که از قهرمانان سابق و مدعیان کنونی این جام محسوب می‌شود، پس از عبور از سد تیم‌های فولاد یاسوج و ملوان بندرانزلی حال در جمع ۱۶ تیم برتر مسابقات باید مقابل تیمی دیگر از دسته‌های پایین‌تر قرار بگیرد که به همین خاطر بسیاری معتقدند این تیم راه آسانی برای رسیدن به قهرمانی در این جام دارد.

شاگردان قلعه‌نویی در لیگ برتر نیز وضعیت بسیار خوبی دارند و با ایستادن در مکان دوم جدول این رقابت‌ها از شانس‌های جدی قهرمانی در لیگ شانزدهم به حساب می‌آیند و به اذعان کادر فنی و بازیکنان این تیم، هدف آنها در فصل جاری کسب هر دو جام ممکن است.

در طرف دیگر میدان تیم برق نوین شیراز قرار دارد، تیمی که در سال گذشته با هدف احیای تیم برق شیراز تاسیس شده و به هیچ عنوان با تیم روبرویش قابل قیاس نیست؛ این تیم دسته دومی در مراحل قبلی با برتری در دو دربی و شکست تیم‌های همشهری خود یعنی فجرسپاسی و قشقایی به این دیدار رسیده است.

نماینده استان فارس با کسب نتایج درخشان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور و بخصوص در اختیار داشتن بهترین خط دفاعی مسابقات که تنها یک گل را دریافت کرده است، نشان داده حضورش در این مرحله اتفاقی نیست. این تیم در گروه اول لیگ دسته دوم با ۱۸ امتیاز مکان سوم را در اختیار دارد و از مدعیان این گروه برای صعود به لیگ دسته اول است.

تراکتور کرار

ماشین سازی، دیگر نماینده پرهوادار و محبوب آذربایجان، مصاف بسیار دشواری مقابل ذوب آهن، مدافع عنوان قهرمانی رقابت ها خواهد داشت. شاگردان رسول خطیبی که در رقابت های لیگ برتر عملکرد چندان خوبی را از خود به جای نگذاشته اند تا کنون موفق شده اند در جام حذفی بازی های خود را با برد سپری کنند.

مدیران و کادرفنی باشگاه نیز در مصاحبه های خود از اهمیت بالای جام حذفی در فصل اول حضور این تیم در سطح اول فوتبال کشور پرده برداشته اند.

با این حال تیم ذوب آهن به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جام حذفی با نتایج خوبی که در لیگ کسب شده است، کار سبزقبایان را برای صعود بسیار سخت می کند. با این حال باید توجه کرد در صورت پیروزی ماشین سازی بازیکنان این تیم از نظر روحیه بسیار پیشرفت خواهند کرد و روند نتایجشان بهتر خواهد شد.

ماشین سازی

گسترش فولاد دیگر تیمی است که باید در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف شهرداری ماهشهر برود. شاگردان کمالوند هنوز نتوانسته اند آنطور که باید و شاید در لیگ برتر نتیجه بگیرند و در جام حدفی نیز به صورت جدی محک نخورده اند.

با این حال آبی پوشان شهر تبریز در ۵ بازی اخیر خود به سه پیروزی دست پیدا کرده اند که دو بازی آن ها در جام حذفی بوده و یک بازی نیز با نتیجه ۳ بر صفر در مقابل پدیده به خاتمه رسیده است. تساوی مقابل صبای قم و باخت برابر تراکتورسازی نتایج دو دیدار دیگر گسترشی ها بوده است.

در سمت مقابل شهرداری ماهشهری قرار گرفته که در جدول رده بندی گروه ب رقابت های لیگ دسته دوم در جایگاه هفتم جای دارد و به نظر نمی رسد توان ایجاد دردسر برای گسترش فولاد را داشته باشد. با این حال آن ها از امتیاز میزبانی برخوردار خواهند بود و امیدوارند همچون تیم هایی مثل قشقایی که پرسپولیس را حذف کرد، شگفتی سازی کنند.

گسترش فولاد

⏲ جمعه ۲۸ آبان ماه

? تراکتورسازی – برق نوین شیراز – ساعت ۱۳:۳۰ – ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی تبریز
?کمیل غلامی – حمید غمزه – مرتضی کاظمیان – محمدرضا منصوری

✳️ ذوب آهن – ماشین‌سازی – ساعت ۱۶:۳۰ – ورزشگاه فولاد شهر اصفهان
?حسین زرگر – هادی طوسی – محمدجواد مداح – محمد ملکی

? شهرداری ماهشهر – گسترش فولاد – ساعت ۱۴:۳۰ – ورزشگاه نفت امیدیه
?امید سعیدفر – مهدی الوندی – محمد راهی – جواد محمدی

? دیدارهای تراکتورسازی و ماشین‌سازی در مرحله یک هشتم نهایی جام‌حذفی فوتبال کشور از شبکه ورزش سیما به روی آنتن خواهد رفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :