رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از آغاز تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس دهم از بامداد روز پنج‌شنبه خبر داد و گفت: ۱۸داوطلب مجلس دهم در این مرحله به رقابت می پردازند.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تبلیغات نامزدهای این مرحله از انتخابات تا ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه /نهم اردیبهشت/ ادامه می یابد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات در روز جمعه/ دهم اردیبهشت/ گفت: در این مرحله ۱۸ نامزد برای کسب ۹ کرسی باقیمانده استان در مجلس شورای اسلامی رقابت می‌کنند.

وی افزود: مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان در یک هزار و ۸۵۵ شعبه اخذ رای برگزار می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان این که مرحله دوم انتخابات مجلس در شش حوزه انتخابیه و یازده شهرستان استان برگزار می شود، گفت: در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر چهار نفر و در حوزه‌های انتخابیه شبستر، مراغه و عجب‌شیر، سراب، اهر و هریس و ‘مرند و جلفا ‘ یک نفر به مجلس راه می یابند.

شبستری افزود: رای‌دهندگان در مرحله دوم انتخابات مجلس باید در روز رای‌گیری هجده سال تمام داشته باشند و بر این اساس متولدان ۱۰ اردیبهشت ۱۳۷۷ شمسی و ماقبل آن می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

وی گفت: در این مرحله از انتخابات افراد می‌توانند فقط در همان حوزه‌ای که در مرحله اول رای‌داده‌اند، شرکت کنند و رای‌اولی‌ها و افرادی که در مرحله اول رای نداده‌اند نیز مجاز به شرکت در مرحله دوم انتخابات هستند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در دور نخست از انتخابات مجلس دهم در هفتم اسفند سال ۱۳۹۴ تکلیف ۱۰ کرسی آن مشخص شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :