مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی از معرفی رقم جدید گندم « حیدری» در این مرکز خبر داد.

به گزارش تبریزمن،به نقل از  روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، حسین لطفعلی زاده گفت: به منظور آشنایی کشاورزان استان با این رقم، طرح بررسی و مقایسه عملکرد آن در حال اجراست.

وی افزود: این طرح با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان در دو شهرستان بناب و مرند اجرا شده و هم اکنون مزارع تحت پوشش طرح از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردارند.
لطفعلی زاده با اشاره به بازدید تعدادی از کارشناسان و کشاورزان شهرستان تبریز از مزرعه تحقیقی – ترویجی این طرح واقع در روستای قره چپق شهرستان بناب ، اظهارداشت: از بازدید کارشناسان و کشاورزان استان از این مزارع تحقیقاتی استقبال می کنیم.
رقم جدید گندم حیدری توسط محققان واحد غلات بخش تحقیقات زراعی و باغی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی معرفی شده است.
مرکز تحقیقات کشاورزی اذربایجان شرقی در سال ۱۳۷۰ و مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام جهاد سازندگی در سال ۱۳۶۹ تاسیس و در سال ۱۳۸۱ این دو مرکز با هم ادغام شدند.
در اسفند ۱۳۹۴ نیز مرکز تحقیقات کشاورزی و مرکز آموزش استان با هم ادغام شدند.
سالانه به طور میانگین ۱۵۰ طرح تحقیقاتی در این مرکز تحقیقاتی اجرا و نتایج آنها در قالب مقالات علمی پژوهشی در سمینارها، کنفرانس ها و مجلات داخلی و خارجی ارائه می‌شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :