سه بهله دلیجه و یک قطعه ساری گپه به همت سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در تفرجگاه بزرگ ائل باغی رهاسازی شدند.

به گزارش تبریزمن، سازمان پارکهای تبریز در راستای یکی از رویکردهای اساسی خود جهت حمایت از محیط زیست طی مراسمی با حضور معاونین و حراست سازمان پارکها و فضای سبز و همچنین جمعی از فعالین زیست محیطی و ان.جی.او ها نسبت به رهاسازی این پرندگان اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در حاشیه این مراسم با تاکید بر اینکه حفاظت و نگهداری از محیط زیست بخش مهمی از وظایف شهرداری ها است، گفت: در این بین سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، نزدیکترین حوزه مدیریتی شهرداری به بخش اکولوژیک و محیط زیست است.

مهندس محمدحسین حسن زاده ادامه داد: در همین قالب تلاش ما بر رعایت تمامی استانداردها، موارد و ضوابط زیست محیطی در حوزه های فعالیتی است.

وی با تاکید بر اینکه طبیعتا بخش مهمی از اکولوژیک شهرمان را حیوانات و علی الخصوص پرندگانی تشکیل می دهند که باید درون شهر زندگی کنند شکل می دهند، اظهار داشت: خوشبختانه اداره کل محیط زیست و علاقمندان به محیط زیست در کنار یکدیگر گام های خوبی برای حمایت از گونه های نادر و بومی منطقه برداشته اند.

مهندس حسن زاده افزود: در همین قالب چهار قطعه پرنده توسط اداره کل محیط زیست از شکارچیان جمع آوری و در اختیار باغ پرندگان ائل گلی قرار داده شده است که پس از یک و نیم سال مراقبت شرایطی برای رهاسازی آنها فراهم شد تا به طبیعت بازگردند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز تاکید کرد: امیدواریم این فرهنگی باشد تا با شکار پرندگان مبارزه کرده و فرهنگ تیمارداری و مراقبت از حیات وحش برای عموم مردم با اهمیت باشد.

وی با اشاره به اینکه قطعا بخشی از اقدامات سازمان پارکها و فضای سبز مرتبط با محیط زیست است، گفت: محیط زیست یعنی نگهداری از اکولوژی و اکولوژی نیز واحدی است که موجودات زنده از انسان، حیوانات، گیاهانی که در شهر زندگی می کنند و موجودات غیر زنده شهر مثل آب، سنگ و…همه و همه دست به دست می دهند تا شرایط نرمال برای زندگی را فراهم کنند.

مهندس حسن زاده با تاکید بر اینکه باید اکولوژی طبیعی منطقه را حفظ کنیم، اظهار داشت: گاهی اوقات به اقتضای توسعه شهری این اکولوژی دستکاری می شود و اجتناب ناپذیر است که برخی ملاحضات زیست محیطی رعایت نشود.

به گفته ی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز ، قطعا در شرایطی که الزام است، مدیریت شهری ایجاد شرایط مناسب محیط زیستی را به عنوان بخشی از وظایف و مسئولیت های خود در دستور کار دارد تا در راستای توسعه تمامی الزامات و شرایط محیط زیست باید رعایت شود.

وی همچنین ادامه داد: ما نیز در بخش فضای سبز سعی داریم این مورد را به عنوان اولویت اصلی فعالیت ها و برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت قرار دهیم.

مهندس حسن زاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه شهرداری تبریز در مسائل شهری با همکاری شهروندان، علاقمندان به محیط زیست و فعالین اجتماعی تلاش های خوب و موفقی را به عنوان الگو در کشور انجام داده است.

گفتنی است، این برنامه با مشارکت مرکز نگهداری پرندگان توکا پارک بزرگ ائل گلی تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :