رهبر معظم انقلاب با بیان این که «خرمشهرها در پیش است»، خطاب به جوانان گفتند: امروز روشنگری لازم است، سعی کنید ذهن‌ها را به اعماق حقایق و مسائل برسانید. تبیین را اساس کار بدانید.

به گزارش تبریزمن، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت‌ آیت الله العظمی خامنه ای، ایشان این مطلب را صبح دوشنبه در مراسم دانش آموختگی و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) بیان کردند.

فرماندهی کل قوا افزودند: جوانان عزیز! آینده برای شماست؛ شمایید که باید این تاریخ را با عزتش نگه دارید. خرمشهرها در پیش است ؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است؛ البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد، بالعکس آبادانی به دنبال دارد اما سختی‌اش بیشتر است.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: امروز برای نظام اسلامی، جنگ نظامی، احتمال ضعیفی است. لکن جهاد باقی است. در بین جهادها جهادی وجود دارد که خداوند آن را «جهاد کبیر» نام نهاده: «و جاهدهم به جهاداً کبیراً».

ایشان در تبیین جهاد کبیر اظهار داشتند: جهاد کبیر یعنی تبعیت نکردن از دشمنی که با او در میدان مبارزه قرار گرفته‌ایم؛ تبعیت نکردن از دشمن در میدان اقتصاد، سیاست، فرهنگ و هنر، جهاد کبیر است. این عدم تبعیت آن‌قدر مهم است که خدا مرتباً پیغمبر را نسبت به آن توجه می‌دهد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: امروز روشنگری لازم است، سعی کنید ذهن‌ها را به اعماق حقایق و مسائل برسانید. تبیین را اساس کار بدانید.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: بنده می‌بینم گاهی افرادی، جوان های احتمالاً صالح و مؤمنی، با یک کسی یا جلسه‌ای مخالفند؛ بنا می‌کنند هیاهو کردن، جنجال کردن و شعار دادن؛ من با این کارها موافق نیستم؛ هیچ فایده‌ای ندارد؛ فایده در تبیین و کار درست و هوشمندانه است.

ایشان تصریح کردند: گاهی برخی از روی اغراض این کارها را می‌کنند، به پای بچه‌های مؤمن و حزب‌اللهی می‌اندازند. حواستان به این باشد.

رهبر معظم انقلاب افزودند: شعارهای_انقلاب را باید حفظ کرد؛ این یکی از بخش‌های بزرگ این جهاد_عظیم است؛ شعارها، جهت‌ها و راه را نشان می‌دهد؛ درباره شعارها فقط به احساسات اکتفا نشود، بایستی ژرف‌نگری در همه‌ی کارها وجود داشته باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: وقتی عمق‌یابی کردید، این ایمان مستقر در شما تغییری نخواهد کرد. اوایل انقلاب، بعضی‌ها آن‌چنان تند و آتشین بودند که انقلابی‌های اصیل را هم قبول نداشتند اما سطحی بودند و این سطحی بودن بلای جانشان شد و ۱۸۰ درجه چرخیدند.

خبر در حال تکمیل است


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :