محاصره رزمندگان مقاومت در منطقه خان‌طومان حلب بهانه‌ای شده که دوباره هنرمندان و چهره‌ها دست به کار شوند در دنیای مجازی به این قضیه واکنش نشان بدهند.

به گزارش تبریزمن، تا دیروز کسی نمی‌دانست خان‌طومان کجاست. خان‌طومان فقط روستایی بود در شمال حلب سوریه که شاید اتفاقا خیلی هم خوش‌آب و هواست؛ حتی شاید خوش آب‌وهواتر از روزهای خوب شلمچه؛ روزهای قبل از محاصره. حالا دوباره خان‌طومان برای برخی که سنشان به روزهای جنگ قد می‌دهد، یادآور روزهای سخت اشغال و محاصره است. روزهایی که جاماندگان مانند سال های دور، کاری جز دعا برای رزمندگان و نفرین و لعن برای دشمن ندارند. جاماندگانی که از صفحات مجازی برای بیان احساسات خود کمک می‌گیرند:

المیرا شریفی مقدم

در پی وقایع اخیر حلب در منطقه #خان_طومان روابط عمومی سپاه کربلا #مازندران اطلاعیه ای صادر کرد.

خلاصه اطلاعیه به گزارش عصرایران:

با نقض آتش‌بس توسط عوامل تکفیری در اطراف حلب سوریه و حملات وحشیانه آنها به شهرک خان‌طومان که منجر به شهادت تعدادی از نیروهای مستشاری کشورمان شد و نشر برخی مطالب و تصاویر مجاهدان جبهه مقاومت در شبکه‌های اجتماعی توسط این عوامل، توجه به چند نکته را ضروری می‌سازد که از مردم شهیدپرور مازندران می‌خواهیم تا با حفظ هوشیاری، دشمنان اسلام را از دست‌یابی به اهداف‌شان ناکام بگذارند.

۱-اطلاعات لازم در زمینه چگونگی وضعیت نیروهای مستشاری را از روابط عمومی سپاه کربلا به‌عنوان منبع رسمی دریافت نمائید.

۲-حفظ خونسردی و آرامش، سلاح قوی کسانی است که می‌توانند عقبه مطمئن و قدرتمندی را برای فرزندان مبارز و انقلابی خود فراهم آورند.

۳-بی‌اعتنایی به عملیات روانی تکفیری‌ها در شبکه‌های اجتماعی، حرکت کامل‌کننده اقدامات فرزندان شجاع این سرزمین است که برای پاسداری از ارزش‌های انقلاب و صیانت از سرزمین دینی خود، شهادت را پذیرا هستند.

گرو‌ههای تکفیری برای تضعیف روحیه مقاومت و دریافت اطلاعات تکمیلی از نیروهای جبهه مقاومت بخصوص نیروهای مستشاری ایران، اقدام به انتشار اطلاعات ناقص از آنها در شبکه های اجتماعی می کنند تا ضمن راه اندازی جنگ روانی علیه مدافعان حرم، اطلاعات خود را تکمیل کنند و متاسفانه مشاهده شده برخی رسانه ها و کاربران در شبکه های اجتماعی ناخواسته اقدام به انتشار این گونه اخبار غیرموثق میکنند که توصیه می‌شود برای حفظ آرامش در جامعه مخصوصا خانواده های محترم مدافعان حرم، صبر و حوصله کنید.

۴-اطلاعات دقیق و تکمیلی آن‌گاه که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار نگیرد و از سوی مراجع رسمی تایید گردد در اسرع وقت در اطلاعیه بعدی در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

سلامتی مدافعان حرم،شیربچه های رشید شیعه،#صلوات

 

بهنوش بختیاری

هرچی هست و نیست از غیرت این مردان باشرفه… هرکی هرچی میخواد بگه….من نه مجوز میخوام.. نه پست دولتی..و نه از هیچ بنی بشری جز خدا میترسم… ولی وطن و هموطنم رو میپرستم…وبا تمام وجودم برای اسرا دعا میکنم…ما امنیت کشورمون رو ازین عزیزان داشتیم وداریم….ای خاک برسر من که یادم میره اگه هستم بخاطر وجود شهیدا و کسانیه که واسه منو شما جونشونو دادن…حاج قاسم سلیمانی همواره زنده باشی مرد…..رزمنده ها به شدت به دعای همه ما محتاجن….برای مدافعان حرم وهمه کسانی که برای هموطنشون میجنگن دعا کنیم……شرت کم داعش بی همه چیز…..یاحق….یاعلی

شهاب مرادی

صبح شنبه شما به خیر
نثار ارواح پاک و آسمانی #شقایق های پرپرِ این #سرزمین
#لاله های به خون غلطیده؛
#شهیدان سرفرازمان
و نصرت دلاوران #مدافع_حرم؛ #صلوات
اللهم صلّ علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم

سیدمجید بنی فاطمه

رحمت خدابه لشکرباغیرت٢۵کربلا.
رحمت خدابه خانوادهای شهدا.
رحمت خدابه مادران شهیدبرور.
رحمت خدابه رهبرباشکوه مسلمین جهان.
رحمت خدابه سرداران باوفا.
رحمت خدابه جانبازان عزیز.
رحمت خدا به مردم خوب کشورم.
رحمت خدا به بجه های حزب الله.
رحمت خدابه شمشیرولایت حاج قاسم.
دنیابداند مااهل عاشوراییم.
برای سربلندی وبیروزی مدافعان حرم صلوات

الهام حمیدی

از روزی که جنگ سوریه و نبرد با این داعش تکفیری شروع شد ،خیلی دوست داشتم به مردم عزیز کشورم و اول بخودم این نکته رو متذکر بشم که خیلی راحت می تونست و می تونه جنگی که بیرون مرز کشورمونه به داخل خاک ایران بیاد و این آرامش و امنیتی که بعضا خوشی زیر دلهامون شده رو از هممون بگیره بطوریکه فرصت تابیدن های ناجوانمردانه به همدیگر و هم نداشته باشیم ، پس بودند و هستند و خواهند بود غیور مردان و بزرگدلانی که برای امنیت و نام وطن و اعتلای دین و اعتقادشان جان بر کف گذاشتند و باز هم می گذارند ،درود بر شرف و غیرت و ایمانتان، اطمینان دارم راه حق و صاحبان حرم ها به مدافعانشان کمک خواهد کرد و آنها را در این راه پر خطر تنها نخواهد گذاشت اما دلم به درد میامد ضمن احترام به همه افکار و انجمن های مدافع حیوانات و حقوق آنها وقتی میدیدم در کشور و فضای مجازی اینقدر حامی و مدافعان حیوانات و طبیعت و محیط زیست ، حقوق بشر داریم اما در حمایت و دفاع از مدافعان حرم که همان مدافعان ایران و اسلام محسوب میشوند کوتاهی می کنیم و در ادای حق مطلب آنها که جان خود و حق فرزندان و خانواده شان را زیر پا گذاشته اند ، زبان بسته ایم امروز وقتی در چند پیج مردمی و عادی و حتی برخی از همکاران عزیزم این حمایت و حرکت و دیدم کلی خوشحال شدم هر چند که اینگونه حرکات و حمایت های ما ذره ای از رشادت های دلیرمردانی که در هر جای و مکانی برای ایران و ایرانی دفاع میکنند را جبران نمیکند اما بی انصافی است به آنها درود نفرستیم و یادشان نکنیم ، بویژه که این روزها که مدافعان حرم در خان طومان سخت گرفتار محاصره و جنگی سخت هستند و بیش از همیشه به دعا و نفس حق شما محتاجند .التماس دعا . (با احترام ویژه به همه عقاید و مسلک ها و جریان های فکری و حقوق همه حق های انسانی و حیوانی ) انتظار دارم باز عده ای نیاند تو اینجا و صفحات همکارانم با کوتاه فکری شروع کنند به این که چرا تیپ و مدل شما اینجوریه ؟ چرا خودمون جنگ نمی ریم ؟ یا علاقه مندان به حقوق حیوانات وغیره رو مقابل ما قرار بدند و..؟ این مطلب اعتقاد و نظر من بود چرا که اصلا این حقوق و مقایسه بین حیوان انسان شاید درست نباشه و صرفا هدف یاد و دعا و تلنگری بود که تا الکی برای همه دایه دلسوز تر از مادر نباشیم و همه جا شمع روشن نکنیم و معلومه که باید برای همه اصول اخلاقی و انسانی و مبارزه و روشنگری با اعمال بد و مثل مبارزه با دخانیات و مواد مخدر ، اسید پاشی و اختلاس و حیوان نیازاری و حق کشورمون تلاش کنیم.

محمد رسول عاصمی (فرزند شهید علیرضا عاصمی)

همین الان ساعت از ۶ عصر روز شنبه گذشته است و چیزی نمانده که بغض من از خان‌طومان ۲۴ ساعته شود.

از دیشب تا الان نشسته‌ام پای اینترنت و مدام هشتگ‌های # خان_طومان و # مدافع_ حرم را دنبال می‌کنم. در این چند ساعت گاهی گریه کرده‌ام، گاهی حرص خورده‌ام، گاهی نفرین کرده‌ام، گاهی دعا کرده‌ام و گاهی هم سعی کرده‌ام بخشی از سهم‌ام در این نبرد را ادا کنم.

دیدن تصویر پیکر دلاوران مازندرانی عقب آن کامیون قلب آدم را فشار می‌دهد. انتشار عکس رزمندگان مقاومت – فرقی نمی‌کند از لبنان، افغانستان یا عراق – همان جوانانی که اسیر تکفیری‌ها شده‌اند، به اندازه همه وحشی‌بودن تکفیری‌ها دلهره می‌اندازد توی وجود آدم؛ اینکه چه بلایی سر آنها خواهند آورد؟ آنهایی که چند روز قبل از مستند بی‌بی‌سی درباره شهدای مدافع حرم حرف می‌زدند و به دروغ‌هایش درباره دریافت پول برای جنگیدن استناد می‌کردند، خوب است حالا زیر عکس پیکر یکی از این ۱۳نفر بنویسند که این عکس چند می‌ارزد؟ چقدر حاضرند بگیرند تا چنین عکسی سهم آنها هم بشود؟

میان جست‌وجوی اخبار خان طومان اما بیشتر از اینکه گریه کنم، حرص می‌خورم. اینکه تکفیری‌ها بعد از این همه شکست، حالا ذوق کنند و مدام بنویسند: «مقتل ۱۳وإصابه ۲۱عنصرا من #الحرس_الثوری_الإیرانی فی # سوریا خلال الأیام الماضیه.» حرصم از دست بعضی هموطن‌هایی است که نمی‌دانند از چه می‌نویسند.

شاید این را بپذیرم که هنوز باشد آدم عاقلی که اهمیت حضور ما در سوریه را نفهمد اما اینکه عده‌ای بی‌توجه به اینکه حرف‌های‌شان الان چه زخم زبانی برای خانواده این افراد می‌شود، هر چه می‌خواهند می‌نویسند را درک نمی‌کنم. دلم می‌خواهد بروم پای پیام‌های بی‌ادبانه تک‌تک‌شان بنویسم که برادرم، خواهرم، دوستم، هموطن، ایرانی، اصلا ‌ای دوستدار کورش کبیر، حواست هست حرف‌های تو شاید مثل تیر یکی از آن داعشی‌ها باشد که حالا به جای قلب سربازان، به قلب خانواده‌شان می‌خورد. دست کم حالا که ۱۳هموطنت جان داده‌اند برای امنیت ایران، به رسم ایرانی بودن هم که شده آب به آسیاب داعشی‌‌ها نریز. به خدا این روشنفکری نیست که با شهدای مدافع حرم که برای امنیت من و شما با تکفیری‌ها می‌جنگند، اینگونه برخورد کنی.

اصلا تو درست می‌گویی، سوریه جزء خاک ایران نیست اما مگر خاک عربستان و قطر و ترکیه هست که ترکش نمی‌کنند؟ آمریکایی‌ها می‌توانند از آن طرف دنیا بیایند اینجا و در خلیج‌فارس دنبال امنیت خودشان باشند ولی ما حق نداریم در چند کیلومتری کشورمان دفاع را شروع کنیم؟

این البته حکایت همه نیست. خیلی‌ها هم حواس‌شان هست و دارند در فضای مجازی می‌جنگند. همین که به هواداران تکفیری‌ها یادآوری می‌کنند خان طومان نه همه سوریه و حلب بلکه تنها یک شهرک کوچک است که آن را هم به‌زودی پس می‌گیریم، همین که در برابر جنگ روانی آنها برای‌شان رجز می‌خوانند که به‌زودی آنها را به دیدار جدشان ابوسفیان خواهیم فرستاد و همین که پاسخ شبهه‌ها را می‌دهند، یعنی دارند یک جور مبارزه می‌کنند. حالا شایعه بزرگ‌ترین سلاح شیطان است و تکفیری‌ها برای تضعیف روحیه ما، اطلاعات ناقصی از سربازان مان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

این روزها بخشی از جنگ ما روی زمین و در سوریه است و بخشی از آن هم در فضای مجازی. داعش در فضای مجازی هم سربازگیری کرده و البته ‌ای‌کاش دست رزمنده‌های خودی در این فضا بسته نبود. آن وقت می‌شد همه حرف‌های مان را با صدای بلند‌تر بزنیم.

مثلا بگوییم جنگ گاهی هم شهادت دارد و البته ملتی که شهادت دارد، مرگ ندارد و دیگر اینکه اسم و عکس حاج قاسم را با همین هشتگ # خان- طومان مدام توییت کنیم تا تکفیری‌ها بدانند چه انتقام سختی برای آن ۱۳شهید در انتظارشان است. میان همه این گریه‌ها و حرص‌ها و امید‌ها، فعلا مهم‌ترین کاری که می‌توانم بکنم همین است که برای همه آنهایی که به جای من در سوریه می‌جنگند، صدقه بدهم و آیت‌الکرسی بخوانم.

مسعود ده‌نمکی

برای نبرد رزمنده ها دعا کنید.

سیدمحمود رضوی

شاید خیلی ها معتقد باشن که اتفاقات بدی در خان طومان در نزدیکی حلب در حال رخ دادنه ، بله اینکه رزمندگان مواضعی رو از دست بدن خبر خوبی نیست اما یادمون نره تمام اون عزیزان و برادرانی که رفتن برای جنگ با داعش و کفار و به عشق شهادت رفتن و هیچ آرزوی غیر شهادت نداشتن ، اونها برای دفاع از حریم بانوی مخدره کربلا ، ساکن دمشق ، حضرت زینب کبری (س) رفتن و عیدی خودشون رو از خانم گرفتن . این عکس برادر مدافع حرم که احتمالا از مجاهدین افغانستان هستن به خوبی نشون میده راه رو درست رفتن و اینها کینه از خانم حضرت زینب (س) دارند ، کینه ها از عاشوراست ، از طنین حیدری زینب (س). باید نشون داد راه این شهدا و اسرا پر رهروست و خیلی باید مراقبت کرد اسیر این تبلیغات رسانه ای داعش و حامیانش نشد ، هدف اونها ایجاد رعب و وحشت و مجهز، مسلح و به روز جلوه دادن تروریستها است.

یاحا کاشانی (ترانه سرا)

کلاغا اطرافِ منو گرفتن
از دور مزرعه هنوز نرفتن

همین الان باخبر شدم،تعدادى از برادران با غیرت،باشرف،مدافع حرم در خان طومان به محاصره تکفیریهاى و داعشى هاى پست فطرت دراومدن،که انشاالله به حق امام زمان و این وقت اذان هرچه سریعتر بتونن محاصره رو بشکنن.
خدایا خودت به دل مادر و پدر و زن و بچه هاى کوچیکشون رحم کن
کاش میتونستم یه کارى بکنم خدایا تو که میتونى کمکشون کن
لطفا دعا کنید، زیارت عاشورا و آیت الکرسى نذر کنید.

محمدرضا شفیعی

این چه رازیست که هر بار بهار با عزای دل ما می آید!

حسین طاهری(مداح و فرزند محمدرضا طاهری)

کجاست زَهره ی کس کو مرا اسیر کند
کجا که دیده که روباه صید شیر کند
جهت همـراهی و همـدلی با چندتن از مجاهدان و مدافعان حرم که تعدادی از این دلاوران روز گذشته؛ در شهر خان طومان، اسیر و یا شهید گشته اند ، عنایت بفرمایید هر کس به نوبه ی خودش نـــــذری نماید تا ان شالله همانند همیــــشه با لطف و عنایت حضرت ایزد منان و با معجزه ی صلاحِ دعا و اشکِ تان حتماً و قطعاً فــرجی خواهد شد و طبق فرمایش فرمانده سپاه قدس حاج قاسم سلیمانی (حفظه الله) پیـــروزی همـــواره ازآنِ ماســــــت.

علیرام نورایی

براى هموطنانمون و همه کسانى که علیه تکفیریهاى کثیف می جنگند و امشب در خان طومان محاصره شدند دعا کنید.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :