رییس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری اجلاس سازمان همکاری کشورهای اسلامی در استانبول گفت: دو کشور ایران و قزاقستان تبادل نظر دارند که باید صدای وحدت و همکاری دنیای اسلام به گوش جهانیان برسد.

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار با نور سلطان نظر بایف رییس جمهوری قزاقستان در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد تهران گفت: از ایشان برای پذیرش دعوت اینجانب و سفر به ایران با هیات همراه تشکر می کنم و خوش آمد عرض می نمایم.

وی ادامه داد: از ۲۵ سال پیش که استقلال قزاقستان در سال ۱۹۹۱ اعلام شد تا امروز همواره روابط دو کشور رو به توسعه و گسترش بوده است و برای ما کشور قزاقستان کشوری دوست و همسایه و حائز اهمیت است.

رییس جمهوری اظهارداشت: دولت قزاقستان در دوران تحریم و مذاکرات هسته ای همواره به عنوان یار ایران بود و دو دور مذاکرات در قزاقستان ترتیب داده شد و در دوران اجرای برجام قزاقستان با ارسال ۶۰ تن کیک زرد کمک خوبی را در اجرای برجام صورت داد.

روحانی گفت: در این سفر مجموعا ۶۶ سند تفاهم همکاری بین دو کشور اعم از بخش خصوصی و دولتی به امضا رسید که نقطه عطفی در روابط دو کشور محسوب می شود.

خبر در حال تکمیل است…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :