به گزارش تبریزمن، این روزها فوتبال یکی از پرحاشیه ترین و البته یکی از پرسوژه ترین ورزشهای کشور می باشد و رسانه های مختلف بخاطر عطش خبری هواداران و برای اغنای کابران خود بررسی حواشی و مشکلات ورزش و بخصوص فوتبال را جزو اصلی ترین برنامه های خود قرار داده اند که در این میان برنامه های تلویزیونی مانند نود فردوسی پور توانسته علاوه بر جذب میلیون ها بیننده به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه ها در حل مشکلات این رشته ی ورزشی مطرح شده و توانسته دست خیلی از افراد خاطی را رو کند.

با لیگ برتری شدن تراکتورسازی و به راه افتادن موج جدیدی در فوتبال آذربایجان، شبکه استانی سهند هم با پیگیری جدی تر برنامه تلویزیونی موج فوتبال سعی کرده تا در کنار رسانه های مجازی و مکتوب در کنار هواداران و جامعه ورزش استان قرار گرفته و برای گره گشایی مشکلات و کمک به بهتر شدن فوتبال این دیار فعالیت کند.

البته در این مدت این برنامه همیشه با انتقاداتی همراه بوده که یکی از آنها خنثی بودن برنامه و عدم کنکاش در مشکلات موجود در تیم ها و فوتبال استان می باشد. بخصوص که اکثر هواداران فوتبال آذربایجان حساسیت خاصی نسبت به تیم تراکتورسازی و موضوعات پیرامون این تیم دارند.

این انتقادات که در چند سال گذشته همیشه در کنار تهیه کنندگان و مجریان این برنامه بوده با حواشی پیش آمده در بازی آخر فصل گذشته تراکتورسازی و نفت تهران به اوج خود رسید، جایی که هواداران همگی خواستند تااین برنامه در کنار سایر رسانه های بومی آذربایجان به کنکاش این حواشی و کمک به تیم تراکتورسازی اقدام کند که خوشبختانه این درخواست ها با جواب خوبی از سوی تهیه کنندگان و مجری برنامه همراه شد. تا جایی که بعد از بازی آخر فصل گذشته تراکتور، هر هفته بر تعداد بینندگان برنامه موج فوتبال اضافه شد و این نشان از اقبال مردم به این برنامه و پیمودن راه موفقیت از سوی عوامل برنامه و مدیران شبکه سهند داشت.

10

احد محمود نسب کارگردان این برنامه تلوزیونی با شروع فصل جدید لیگ برتر با در پیش گرفتن سیاستی جدید و صدالبته هوشمندانه با تغییر روند برنامه از یک برنامه تلوزیونی خنثی به برنامه ای کنکاشی خواسته هواداران فوتبال آذربایجان را برآورده کرد. در روزهایی که تراکتورسازی با مدیریت غیربومی و با بومی زدایی بیش از حد نتوانست با ستاره های بی تعصب سرباز خود نتایج خوبی را در لیگ بگیرد، محمود نسب با باز گذاشتن دست مجری برنامه اجازه داد تا واقعیت های این روزهای تراکتور در این برنامه مورد بررسی قرار گرفته و با حضور میهمانان مختلف از باشگاه تراکتورسازی و نیز کارشناسان متفاوت در برناه های موج این تیم و مسایل پیرامون آن به جد مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

سیاست جدید عوامل سازنده موج فوتبال و مدیران شبکه سهند توانست با استقبال بینندگان تلویزیونی مواجه شده و بر مخاطبان شبکه سهند در یکشنبه شب های تابستان تبریز بیافزاید. این روند تا حدی جالب بود که در نظر سنجی پیامکی برنامه این هفته موج فوتبال واقعیت های فوتبال آذربایجان از سوی هواداران مشخص شد، رضایت جامعه فوتبال استان از بازیهای خوب گسترش فولاد و حتی ماشین سازی تازه لیگ برتری شده در کنار تعداد آرای بسیار کم تراکتورسازی پرهوادار نشان داد که هواداران میلیونی تراکتورسازی از روند موجود در این تیم ناراضی بوده و خواستار ایجاد تغییرات مثبت برای بازگشت به جمع مدعیان قهرمانی هستند.

متاسفانه با وجود داغ شدن برنامه موج فوتبال در هفته های اخیر و افزایش مخاطبان آن،درحالیکه هر هفته مدیران تراکتورسازی مورد انتقاد شدید کارشناسان و مجری برنامه قرار میگرفتند، باعث شد تا برخی رسانه های حامی برخی آقایان به یکباره و بصورت متحد سعی در تخریب این برنامه داشته باشند، آنهم درحالیکه موج فوتبال تازه توانسته راه نود عادل را پی گرفته و به واقعیت های فوتبال استان بپردازد.

همگی به خوبی میدانیم که اجرای برنامه موج فوتبال بصورت خنثی و غیر مفید چیزی جز اتلاف بیت المال و وقت هزاران بیننده تلوزیونی نیست و مدیران شبکه سهند اگر بخواهند مخاطبان خود را هر روز بیشتر از قبل کنند باید بدون هیچ تعارف و در نظر گرفتن ارتباطات خاص به دنبال ساخت و اجرای برنامه ای مستقل و واکاو باشند تا این برنامه بتواند گره ای از مشکلات فوتبال آذربایجان راباز کند.

امید است با ادامه روند فعلی برنامه موج فوتبال و با روشن گری در مورد مسائل پشت پرده در کنار کمک به آشتی هواداران با بازی های خانگی تراکتورسازی و نیز بررسی روند مشکلات این تیم، مدیران شکبه سهند بتوانند قدم مثبتی در حوزه ورزش استان و بخصوص فوتبال و تراکتورسازی بردارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :