جلسه شورای شهر تبریز امروز دقایق متشنجی را پشت سر گذاشت که ناشی از نطق پیش از دستور یکی از اعضای شورا بود.

از امکانات شهرداری برای انتخابات استفاده نشود

در ابتدای این جلسه، رییس شورا درخواستی را از اعضای این مجموعه و نیز مدیران شهرداری بر زبان آورد و گفت:با توجه به فرا رسیدن موسم انتخابات، طبیعی است که شور و شوق انتخاباتی وجود خواهد داشت اما نباید در تبلیغات این حوزه و به ویژه در مورد کاندیداهای خاص از امکانات شهرداری و بیت المال استفاده گردد، همچنین در ساعات اداری هم این موضوع باید مدنظر عزیزان قرار گیرد.

شهرام دبیری افزود:روز جمعه نیز در یکی از برنامه های صدا و سیما حرکتی سخیف در تضعیف قومیت های کشورمان صورت گرفته است که باید برخورد قانونی و جدی با عوامل آن عملی گردد و شورای شهر تبریز بیانیه ای را صادر خواهد نمود.

برخی از اعضای شورا وام ۵۰ میلیون تومانی دریافت کرده اند

در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز هم محمدحسن اسوتچی طی اظهاراتی به بیان توجه بر حق و حقوق کارکنان شهرداری پرداخت و گفت:ابتدا این سوال طرح می شود که این عزیزان توانسته اند حق و حقوق قانونی خود را دریافت دارند یا خیر؟ همکاران شورا در برخی مواقع حکم شهردار را تعقیب می کنند که گویا نه به فکر شهردار بلکه به فکر حق جلسه خود هستند، حتی کسانی که متدین و مومن هستند زیرا هیچ کس از پول بدش نمی آید!

وی ادامه داد:در حالی که در تبصره های دایمی، حق مسکن به طور رسمی عنوان گردیده است اما در برخی مواقع، کارمندان مجموعه با جمله:در صورت پایدار بودن بودجه روبرو می شوند.

اسوتچی در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود به تمجید از مدت زمان مدیریت ۳ ماهه  سرپرستی اکبری اشاره کرد و افزود:خاطرات و خدمات شیرین آن دوران همیشه در اذهان کارگران شهرداری باقی مانده است، اما از ابتدای شورای سوم نامه هایی در مورد تبدیل وضعیت کارگران تنظیم شده است که دلیل بلاتکلیفی آنها، عدم توجه شهردار اسبق تبریز می باشد، از سوی دیگر هم برخی از آقایان عضو شورا – و نه خانم ها – در تبلیغات شرکت در انتخابات شورای شهر دوره چهارم قول های مثبتی برای تبدیل وضعیت کارگران داده اند که این بار آنها قصد دارند نوع دیگری پاسخ دهند… خاک بر سر آن تشکیلاتی که برخی از اعضای شورای شهر بدون مصوبه، وام ۵۰ میلیونی دریافت می دارند در حالی که کارگران مظلوم برای وام ۲ میلیونی در نوبت مانده اند.

و بعد هم با حالتی برافروخته رو به شهردار تبریز که در صحن شورا حضور داشت گفت:من حرمت شما را به احترام جمع حاضر نگه داشته ام والا می توانم حرف های بسیاری را بر زبان آورم که شاید خوشایند نباشد! شما آبروی یک دستگاه ویژه را نیز زیر سوال برده اید و …

صادق نجفی: فقط برایتان متاسفم!

صادق نجفی هم بلافاصله میکروفون خود را روشن کرد و خونسردانه اعلام کرد:فقط برایتان متاسفم که طبق امیال شخصی خود، نظم جلسه رسمی شورا را بر هم می زنید به طوری که در جریان امور نیستید.

در بخش دیگری از جلسه این هفته شورای شهر، محمدابراهیم رمضانی معاون برنامه ریزی و توسعه شهردار تبریز گزارش مالی این مجموعه را در قالب پاور پوینت به اطلاع اعضای شورا رساند و به رغم اعتراض برخی از منتخبان مردم در نحوه این توضیحات کلی، موضوع به کمیسیون های تخصصی ارجاع داده شد تا پس از بررسی های کارشناسی مجددا در صحن علنی شورا مطرح گردیده و در بودجه بندی سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.

به پیمانکاران سفارشی مجوز حضور در مناقصات را ندهید

از جملات کلیدی اسماعیل چمنی نیز می توان به این موضوع اشاره کرد:آقای شهردار! به پیمانکاران سفارشی که با زن و بچه خود شرکت تشکیل داده اند نباید مجوز حضور در مناقصات داده شود!

اهدای ۲۰۰ میلیون تومان به یک موسسه مذهبی

در ادامه این جلسه بررسی تعدادی از لوایح راه یافته به شورا در صحن علنی مورد تجزیه و تحلیل اعضا قرار گرفت که از آن جمله می توان به اهدای مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به یک موسسه مذهبی اشاره کرد، همچنین اساسنامه سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

در خاتمه اضافه می کنم تعدادی از اعضای شورای شهر کرج که اخیرا  به تبریز سفر کرده اند در جلسه امروز شورای شهر تبریز حضور یافته و با منتخبان مردم به بحث و تبادل نظر پرداختند.

گزارش از: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :