به گزارش تبریزمن، تیم های پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و گسترش فولاد در این هفته از رقابت ها دربی فوتبال کشور بین شهر های تبریز و تهران برگزار کردند که تیم های سرخابی تبریزی توانستند مقابل حریفان پایتخت نشین خود به برتری دست یافته و یک هفته ی عالی را برای فوتبال آذربایجان رقم بزنند.

استقلال ۱ – ۴ تراکتورسازی

تیم تراکتورسازی که با حضور بسیار پر تعداد هواداران خود انگیزه ای دو چندان داشت، در دقایق ابتدایی بازی بسیار پر هیجان و طوفانی ظاهر شد تا اینکه توانست در دقیقه ۸ بازی روی حرکت سریع و شوت زیبای سامان نریمان جهان به گل رسیده و از تیم میهمان پیش بی افتد.

در ادامه اما تیم آبی پوش پایتخت توانست رفته رفته جریان بازی را بازگردانده و حملاتی را روی دروازه تراکتورسازی ترتیب دید اما عملکرد دفاعی خوب بازیکنان تیم سرپوش مانع از فروریختن دروازه تیم شان شد تا اینکه حامد لک، باز هم روی ضربه ایستگاهی تیم استقلال دچار مشکل شده و نتوانست توپ را در یک ضرب کنترل کند تا امید ابراهیمی با فرصت طلبی روی توپ برگشتی دروازه تراکتور را باز کرده و نتیجه را به تساوی بکشاند.

پس از به تساوی کشیده شدن بازی، هر دو تیم حملاتی روی دروازه همدیگر ترتیب دیدند اما این تراکتورسازی بود که بار دیگر توانست به وسیله لوسیانو ادینهو جایگاه هواداران تیم تراکتورسازی را منفجر کرده و کار را به نفع تیم تبریزی خاتمه داد.

در ادامه نیز تیم استقلال کاری از پیش نبرد تا رقابت دو تیم در پایان نیمه اول با نتیجه دو بر یک به سود تیم تبریزی خاتمه یافت.

نیمه دوم بازی دو تیم استقلال و تراکتورسازی تبریز در حالی آغاز شد که همه انتظار حملات استقلال برای جبران کردن نتیجه را داشتند، با این حال، این تراکتورسازی بود که توانست موقعیت های بسیار خطرناک تری روی دروازه ی استقلال ایجاد کرده و تیر دروازه این تیم را نیز بلرزاند.

با این حال این سامان نریمان جهان بود که توانست در دقیقه ۵۶ بازی به زیبایی دروازه محسن فروزان را باز کرده و فضای باشکوهی برای هواداران تراکتورسازی در استادیوم آزادی ایجاد کند.

اما این پایان کار نبود و نریمان جهان، ستاره بی چون و چرای تیم تراکتورسازی در این دیدار، دست بردار تیم قلعه نوعی نبود و با به ثمر رساندن یک گل زیبای دیگر، هت تریک کرده و تیر خلاص را بر پیکره ی استقلال وارد کرد.

در ادامه نیز دو تیم کاری از پیش نبرده و بازی با نتیجه ۴ بر یک به سود تراکتورسازی خاتماه یافت.

ترکیب اولیه دو تیم:

استقلال: محسن فروزان، امیر حسین صادقی، مگویان، هاشم بیک زاده، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، کرار، بهنام برزای، محسن کریمی، سجاد شهباززاده و رضا عنایتی
سرمربی: امیر قلعه نویی

تراکتورسازی: حامد لک، میر هانی هاشمی، خالد شفیعی، فریرا دو سانتوس، محمد ایرانپوریان، احمد کامدار، آندرانیک تیموریان، فرید کریمی، فرشاد احمدزاده، سامان نریمان جهان و ادینهو
سرمربی: تونی اولیویرا


گسترش فولاد ۲ – ۱ پرسپولیس

تیم آبی پوش گسترش فولاد تبریز که همچنان خطر سقوط به لیگ دسته یک را احساس می کند و برای فرار از منطقه سقوط نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز کامل دیدار خود مقابل تیم متحول شده پرسپولیس دارد.

به همین دلیل شاگردان فراز کمالوند از همان دقایق ابتدایی کار را هجومی آغاز کرده و در نهایت توانستند در دقیقه ۱۳ جابر انصاری باز هم توانست برای گسترش فولاد تبریز گلزنی کرده و امید های تیم تبریزی را برای کسب سه امتیاز کامل مسابقه افزایش دهد.

در ادامه نیز تلاش های دو تیم برای گلزنی به جایی نرسید تا نتیجه رقابت دو تیم در پایان نیمه اول با یک گل به سود تیم آبی پوش تبریزی خاتمه یابد.

در نیمه دوم نیز دو تیم بازی متعادلی را به نمایش گذاشتند و تیم پرسپولیس نتوانست موقعیت خاصی روی دروازه تیم آبی پوش تبریزی ایجاد کند اما در دقایق پایانی تادئو توانست از روی نقطه پنالتی یکی از گل های خورده تیمش را جبران کند.

در ادامه نیز اتفاق خاصی روی دروازه ها نیافتاد تا نتیجه رقابت دو تیم با نتیجه دو بر یک به سود گسترش فولاد خاتمه یابد.

با این نتیجه شاگردان فراز کمالوند توانستند بقای خود در لیگ برتر را تضمین کند.

ترکیب اولیه دو تیم:

گسترش فولاد:
داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، محسن حسینی، امید نظامی پور، مصطفی اکرامی، مگنو باتیستا، میثم نقی زاده، پیمنتا، محمد امین درویشی، جابر انصاری و محمد ابراهیمی
سرمربی: فراز کمالوند

پرسپولیس:
سوشا مکانی، مایکل اومانیا، بابک حاتمی، رضا خالقی فر، مهدی جعفرپور، احمد نوراللهی، میلاد کمندانی، فرناندو گابریل، هادی نوروزی، علی علیپور و مهدی دغاغله
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :