همزمان با بیست و هفتم شهریور، روز ملی شعر و ادب در تبریز گرامی داشته می شود.

به گزارش تبریزمن، بیست و هفتم شهریورماه،  که به نام روز ملی شعر و ادب نامگذاری شده است، با حضور اصحاب  فرهنگ و ادب در تبریز گرامی داشته می شود.

این آیین  صبح روز شنبه بیست و هفتم شهریورماه از ساعت ٩ صبح با گلباران آرامگاه استاد سیدمحمد حسین شهریار در مقبره الشعرا آغاز شده و بعد از ظهر همان روز ساعت ١٧ با حضور شعرا و ‌اصحاب فرهنگ و هنر و میهمانانی از سایر شهرهای کشور و استان و جمعی از مسوولین استانی در بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان واقع در خانه ی پروین اعتصامی ادامه خواهد یافت.

گفتنی است مراسم بزرگداشت ستاره ی درخشان  آسمان شعر و ادب ایران زمین، استاد شهریار ، همه ساله در سالروز وفات وی که به نام روز ملی شعر و ادب پارسی نامگذاری گردیده است  برگزار می شود.

اشعار نغز این شاعر شهیر گنجینه ارزشمندی است که آوازه آن گستره جهانی دارد.

استاد شهریار طبعی توانا داشت و روحی حساس و شاعرانه به همراه نوآوری در اشعار وی محسوس و مشهود است.

شهریار ملک سخن هم از نظر توانائی ادبی، در عرصه‌های مختلف شعر طبع‌آزمائی کرد و هم، با مردم زیست و در کنار پاسداری از سنت‌های ادبی، سروده‌های عامه‌پسندی دارد و در این زمینه، اگر نگوئیم شاعری بی‌نظیر، بدون شک شاعری کم‌نظیر است و بیست و هفتم شهریور، روز شعر و ادب و روز  بزرگداشت تمام ذهن‌ها و اندیشه‌هایی است که درخدمت آرمان های بزرگ بشری هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :