سرخپوشان فوتبال آذربایجان پنج هفته ی دشوار و نفس گیر را پیش رو خواهند داشت تا عیار خود در رقابت با تیم های قدر ایران را مشخص کنند.

به گزارش تبریزمن، تیم تراکتورسازی تبریز پس از پشت سر گذاشتن تعطیلات نسبتا طولانی رقابت های لیگ برتر، خود را برای شروعی دوباره و قدرتمند تر از گذشته در این رقابت ها آماده می کنند.

پرشورها که در پنج هفته ابتدایی نشان دادند چیزی برای ارائه به هواداران خود ندارند، حال پس از گذشت نزدیک به دو ماه از آغاز رقابت ها در آستانه ی بازی های دشواری قرار گرفته اند که یا باعث تغییرات اساسی در ساختار کادرفنی و حتی باشگاه تراکتورسازی خواهد شد، یا جایگاه آن ها را بسیار مستحکم تر خواهد کرد.

سرخپوشان فوتبال آذربایجان پیش از این در ۵ هفته ابتدایی رقابت های لیگ برتر در مصاف با تیم های نفت تهران، گسترش فولاد تبریز، راه آهن، پدیده و استقلال اهواز تنها موفق به کسب ۶ امتیاز شده و در رده هشتم جدول رده بندی قرار گرفته اند. از طرف دیگر این نتایج نه چندان راضی کننده همراه شده با نمایش های ضعیف و نا امید کننده ای که باعث عدم حضور هواداران در استادیوم و شور و شوق آن ها برای تشویق تیم خود شده است.

شاید عده ای بازی آخر فصل گذشته در برابر نفت را دلیل عدم حضور هواداران در استادیوم بدانند، اما چه کسی توان کتمان این حقیقت را دارد که اگر تراکتور در سه بازی ابتدایی فصل در خانه خود، عملکردی خوب همراه با کسب امتیازات کامل داشت، در بازی های بعدی استادیوم مملو از هوادار می بود؟

با این حال تیم های مدعی و پر هزینه ی دیگری همچون نفت تهران، پرسپولیس و فولاد خوزستان نیز در حال حاضر وضعیت چندان بهتری از تراکتورسازی ندارند و از طرف دیگر شاگردان یحیی گل محمدی در ذوب آهن نیز از قعر جدول رده بندی خود را بالا کشیده و در رده پنجم حضور دارند، در حال حاضر نیز تنها امید هواداران تراکتورسازی به بازگشت تیم و کسب پیروزی های پیاپی می باشد تا جایگاه تراکتورسازی رفته رفته بهبود یابد.

نائب قهرمان فصل گذشته رقابت های لیگ برتر، باید در اولین بازی خود پس از تعطیلات، به مصاف سپاهان، مدافع عنوان قهرمانی برود. سپاهان پیش از تعطیلات در بهترین وضعیت و دوران اوج خود قرار داشت، با این وجود جدایی احسان حاج صفی و نیز حواشی که نویدکیا برای تیم ایجاد کرد، می تواند قدرت تیم را تحلیل کند. با این حال زرد پوشان اصفهانی همچنان بسیار خطرناک بوده و با استفاده از قدرت میزبانی خود می توانند مشکلات فراوانی را برای سرمربی پرتغالی تیم ایجاد کنند.

شاگردان تونی الیویرا پس از بازی با سپاهان، باید رو در روی پرسپولیسی قرار گیرند که علی رغم جایگاه نازل در جدول، بازی های بسیار خوب و با کیفیتی را از خود به نمایش گذاشته است. دیدار با پرسپولیس و نتیجه آن، بدون شک می تواند باعث به وقوع پیوستن اتفاقاتی در کادرفنی و حتی مدیریت باشگاه شود.

بازی فولاد خوزستان در اهواز هم، همانطور که تجربه نشان داده، اکثر مواقع باعث ایجاد حواشی شده و مشکل آفرین بوده است. این بازی می تواند ضربه ای مهلک بر پیکره ی تراکتور باشد، یا مرهم زخم های بازی های گذشته شود و یا در صورتی که سرخپوشان از دو بازی قبلی سربلند بیرون آمده باشند، مهر تائیدی بر توانایی های تونی و مدیریت باشگاه بزند.

با این حال همچنان دو دیدار سخت و نفس گیر در برابر سایپا و ذوب آهن باقی خواهد ماند. این ۵ بازی فی الواقع یکی از سخت ترین دوران های تونی در تراکتورسازی خواهد بود، شاید این بار عملکرد و نتایج ضعیف خود او، باعث ایجاد جدایی بین او و هواداران تراکتور شود، یا در سمت مقابل، بار دیگر توانایی های فنی بالای خود را به همه اثبات خواهد کرد.

w6_y94_tractor&sepahan_003_800width


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :