مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی به توسعه اینترنت روستایی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ بیش از ۳۹۰ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز شده است که تا پایان سال آینده باید بیش از ۱۴۰۰ روستا تجهیز شوند.

به گزارش تبریزمن، بهمن حسین زاده در نهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان‌شرقی، با اشاره به میزان پیشرفت پروژه‌های هسته کلیدی سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی در حوزه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، اظهار داشت: برای تحقق این سند، ۱۸ اقدام اساسی صورت گرفته که ایجاد مرکز داده، شبکه‌بندی و طراحی و نصب تجهیزات تغذیه نیرو از جمله این اقدامات است.

اینترنت - خانه - خانه الکترونیک - اینترنت خانوار - خانوار

وی با اشاره به اینکه زیرساخت شبکه‌های سلامت، آموزش و مالیات فراهم شده است، تصریح کرد: ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات در استان از سال ۹۳ آغاز شده و تا ۹۸ پایان می‌یابد که تاکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، به توسعه اینترنت روستایی نیز اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ بیش از ۳۹۰ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز شده که تا پایان سال آینده باید بیش از ۱۴۰۰ روستا تجهیز شوند.

وی افزود: در حال حاضر ۸۱۷ روستا دارای دفاتر ICT روستایی هستند و نیازی به حضور این روستائیان در شهرها برای انجام بسیاری از امورات اداری نیست.

حسین‌زاده با بیان اینکه پروژه عظیم توسعه شبکه فیبر نوری استان با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء اجرایی می‌شود، افزود: آذربایجان شرقی نخستین استان بعد از تهران است که این پروژه را اجرایی می‌کند و تا سال ۹۸ نیز باید به بیش از ۱۰۰۰ پورت تجهیز کنیم که تاکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، از تشکیل گروه واکنش رخداد رایانه ای برای تشخیص و مقابله با بدافزارهای رایانه‌های دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: این موضوع در کارگروه پدافند غیرعامل استان نیز مطرح شده که اگر آذربایجان شرقی به این گروه تجهیز شود، می‌توانیم استان‌های شمال‌غرب کشور را پشتیبانی کنیم.

حسین زاده به برنامه ریزی جهت پیاده سازی استاندارد بین المللی امنیت اطلاعات در ۲۰ دستگاه اشاره کرد و گفت: با تولید محتوای الکترونیکی و اجرای طرح‌های دیجیتالی می‌توانیم با تبدیل کردن استان به قطب هنرهای دیجیتال، اشتغال زایی بالایی داشته باشیم.

وی با اشاره به اتصال یک هزار و ۵۰۰ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات، اظهار داشت: ۳ هزار مدرسه در استان باید تا پایان سند تدبیر و امید استان هوشمند سازی شود که این برنامه تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :