دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید ۴۰ هزار نفر از روستای تاریخی کندوان همزمان با دور نخست تعطیلات نوروزی ، گفت: این جاذبه تاریخی طبیعی در مدت یاد شده ، بیشترین گردشگر استان را جذب کرده است .

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست گفت: روستای تاریخی کندوان که از روستاهای هدف گردشگری استان به شمار می رود، به دلیل معماری خاص خود، شهرت جهانی دارد و به همین دلیل به یکی از مقاصد گردشگری آذربایجان شرقی بدل شده و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از داخل و خارج کشور است.

وی با اشاره به اینکه، روستای تاریخی کندوان در فهرست آثار ملی ثبت شده است ، گفت: در تلاشیم تا با رفع موانع موجود، این جاذبه منحصر به فرد را به ثبت جهانی برسانیم.

حق پرست خاطرنشان کرد: کندوان یکی از سه روستای صخره ای جهان محسوب می شود و جاری بودن زندگی مردم به شیوه سنتی از ویژگی های خاص این روستای صخره ای نسبت به دو روستای مشابه خود در خارج از کشور است.

وی اعلام کرد: روستاهای تاریخی اشتبین و نوجه مهر جلفا بعد از کندوان بیشترین آمار بازدید را در هفته نخست نوروز ۹۵ به خود اختصاص دادند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی، وجود آب معدنی گوارا، خانه های منحصر به فرد و کله قندی در میان صخره ها، دره های سرسبز و خرم، آب و هوای مطبوع و لبنیات و عسل را از جاذبه های گردشگری کندوان اعلام کرد.

وی هتل صخره ای کندوان را از دیگر جذابیت های کندوان برای گردشگران دانست که در تمام فصول سال آماده پذیرایی از گردشگران، داخل کران – صخره- در فضایی سنتی است.

روستای تاریخی کندوان به عنوان یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو در فاصله ۵۷ کیلومتری تبریز واقع است .

شیوه ساخت خانه های این روستا از نوع معماری صخره ای و به شکل مخروطی یا کله قندی است و برخی از باستان شناسان ، قدمت این روستا را به دوره های پیش از اسلام نسبت می دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :