به گزارش تبریزمن، در جلسه مناظره امروز مدیران سابق باشگاه تراکتورسازی با عباسی مدیرعامل فعلی که در حضور اصحاب رسانه برگزار شد؛ متاسفانه عباسی حاضر نشد و جلسه بدون حضور وی آغاز گردید.

بعد از دعوت رسمی محمد حسین جعفری، مدیر عامل پیشین باشگاه تراکتورسازی از عباسی، مدیر عامل فعلی باشگاه برای مناظره و عدم موافقت وی، ظهر امروز جعفری به همراه جمشید نظمی، مدیرعامل قبلی این باشگاه در محل فرهنگسرای الغدیر حاضر شده و در جمع خبرنگاران به اظهارات عباسی در نشست خبری هفته گذشته وی پاسخ دادند.

ابتدا جمشید نظمی به بیان دیدگاه های خود پرداخته و با اذعان به تنویر افکار عمومی به خلاصه ای از عملکرد مدیریت خود اشاره داشته و به انتقاد از عباسی در خصوص زیر سوال بردن عملکرد مدیران قبلی پرداخت.

” اگر امروز آقای عباسی مدیران سابق را به انتقاد می گیرد مطمئن باشد که فردا روز خود او را هم به باد انتقاد خواهند گرفت چون هنوز آقای عباسی کاری نکرده و باید اول کار کند تا عیب و حسن های او مشخص گردد. زیر سوال بردن گذشته دلیل بر توانایی عباسی نیست او باید خودش کار کند تا مردم قضاوت کنند که او توانمند هست یا نه.

این که ادعا شده مدیران قبل بدهی به بار آورده اند باید بگویم شما بروید مصوبه هیئت مدیره و پرداختیهای هیئت مدیره را بررسی کنید اگر مدیرعامل بیش از مصوبه خرج کرده خوب مقصر است اما متاسفانه هیئت مدیره به تعهداتش عمل نمی کرد و به مدیرعامل پول نمی داد به همین دلیل بدهی به بار می آمد و این برعهده هیئت مدیره است نه مدیرعامل.

در خصوص تسویه حساب بدهیها بارها من با بازیکن توافق کردم و به جای اینکه رقمهای بزرگ را پرداخت کنیم با توافق به ارقام بسیار پایینتر می رسیدیم که در مورد اشپیتیم آرفی که ۱۵۰ میلیون تومان به او بدهکار بودیم و از فیفا حکم قطعی داشت با مدیر برنامه آرفی ۱۱۰ میلیون تومان آنهم در دو قسط به توافق رسیدیم که آنرا به آقای عباسی که آن زمان هم قائم مقام باشگاه و هم عضو هیئت مدیره بود و به مسائل مالی رسیدگی می کرد دادم و گفتم که باید این مبلغ پرداخت شود چون حکم قطعی صادر شده آقای عباسی توافق را گرفت و گفت، نه من این پول را نمی دهم و این توافق را به برادرم میدهم تا در تهران با آرفی صحبت کند؛ حالا آقای عباسی این کار را نکردند و در آخر مجبور شدند یک رقم بسیار بالا به آرفی بدهند. آقای عباسی این اشتباه متوجه شماست نه بنده که به توافق عمل نکردید.

روشی که مدیریت جدید در پیش گرفته روش زوری است و بارها گفته ام این روش جواب نخواهد داد. روزی که من باشگاه را تحویل دادم باشگاه حدود ۶٫۸ میلیارد تومان بدهی داشت بله اگر به جای ۱۱۰ میلیون ۱٫۲ میلیارد بدهید خوب باشگاه ۱۵ میلیارد بدهی به بار می آورد و این متوجه آقای عباسی است. وقتی مدیرعامل باشگاه قانون کمیته انضباطی و فیفا را نمیداند همین میشود. اگر روزی که رسول خطیبی را کنار گذاشتید اگر از او دوستانه دعوت می کردید و دلایل خود را می گفتید مسلما رسول هم قانع میشد و در تسویه حساب هم صحبت پول نمی کرد رسول فرد پولکی نیست ولی وقتی شما او را در موضع قرار می دهید؛او را اخراج می کنید و می گویید پولت را هم نمی دهم و بر رویش شمشیر می کشید خوب اور را جری کرده اید که برود شکایت کند.

در خصوص اینکه عباسی ادعا کرده به مدیر برنامه یک بازیکن سرباز ۸۰ میلیون تومان داده اند اعلام می کنم در زمانی که در باشگاه بودم حتی یک مدیر برنامه بازیکن سرباز را در اتاق راه نداده ام و فقط با بازیکن صحبت کرده ام و هیچ پولی به مدیر برنامه این بازیکنان نداده ام و اگر سندی دارند بگویند تا ما بفهمیم چه کسی را می گویند. زمانی که در باشگاه بودم برنامه سه ساله دادم بعد آقای عباسی می گوید برنامه یک روزه هم نبوده لابد آن سه تا دفترچه ای که در هیئت مدیره به تصویب رسانده ام را ندیده اند.

بودجه تیمهای پایه را چهار برابر کردم و امسال هم در مسیر برنامه سه ساله حرکت کردیم و در تیم جوانگرایی کردیم. ای کاش آقای عباسی یک فصل نقل و انتقالات را سپری کند تا متوجه شود تیم بستن یعنی چه؟ هر چند که امسال کارش راحت است چون سه بازیکن سرباز که سال قبل محروم شده بودند امسال می توانند بازی کنند و اکثر قراردادها دوساله است و آقای عباسی تنها با جابجا کردن ۵،۶ نفر می تواند تیم را ببندد اما می خواهیم ببینیم در خصوص این چند نفر چه می کند و ببیند که  فشار باشگاه کجاست خوشبختانه مشکل پول ندارد و بودجه باشگاه هم ۳۰% برای این فصل افزایش یافته است.

برای ما مهم نیست که افتخارات به اسم چه کسی ثبت می شود مهم موفقیت تراکتورسازی است مهم کسب جام قهرمانی لیگ برتر است که جایش در کلکسیون باشگاه خالیست. همین آقای عباسی روزی که به تراکتور آمد به من گفت من تا به حال به فوتبال نگاه نکرده ام. اما چون بنای هیئت مدیره مدیرعامل کردن آقای عباسی بود بنده هم از این سمت استعفا دادم.”


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :