رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز و شهرستان های تابعه گفت: روش پرداخت کارانه کادر درمان مبهم است و ضرورت دارد که این امر توسط متولیان امر شفاف سازی شود.

به گزارش تبریزمن، عبدالله صفری ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه رابطین نظام پرستاری تبریز و شهرستان های تابعه که در سالن کنفرانس بیمارستان سینا تبریز برگزار شد، اظهار داشت: ما بین وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پرستاری کشور در خصوص نحوه برگزاری مراسم روز پرستار به علت عدم تحقق مطالبات پرستاری اختلاف نظر وجود دارد و ممکن است در بعضی از استان ها از جمله تهران این مراسم جداگانه برگزار شود، اما با توجه به ارتباطات خوبمان تلاش می کنیم که این تنش ها را کاهش دهیم.

وی همچنین در ادامه به منظور شفافیت های لازم و جلوگیری از برخی ابهامات در زمان پرداخت کارانه ها خواستار نظارت دقیق مدیران پرستاری و نماینده کارکنان در امر پرداخت کارانه ها شد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز و شهرستان های تابعه سهمیه اختصاص داده شده به بازنشستگی پیش از موعد پرستاران در دانشگاه علوم پزشکی تبریز را با توجه به جمعیت پرستاری کم دانست و خواستار افزایش تعداد از طرف هیئت رئیسه دانشگاه شد.

صفری با بیان اینکه آموزش و جذب بهیار یکساله به شغل پرستاری لطمه وارد می کند، اظهار داشت: به علت کمبود نیرو در مراکز درمانی کشور وزارت بهداشت طرح آموزش بهیاری یکساله را مطرح کرد که این امر با اعتراض شدید جامعه پرستاری کشور مواجه شد و وزارتخانه پس از اعتراض جامعه پرستاری نسبت به اصلاح دوره اقدام نموده که ما انتظار داریم این اصلاحیه به صورت کتبی به دانشگاه ها ابلاغ شود.

وی همچنین از سازمان نظام پرستاری کشور خواست تا در جلسه اخیر شورای عالی نسبت به تعیین تکلیف کمک بهیاری یکساله اقدام نماید.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز و شهرستان های تابعه با بیان اینکه هفته پرستار امسال از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه تعیین شده است، اظهار داشت: در طول این هفته برنامه های متنوعی برای بزرگداشت روز پرستار برگزار خواهد شد و در این خصوص نظام پرستاری تبریز و شهرستان های تابعه ستاد مشترکی با دانشگاه علوم پزشکی تبریز تشکیل داده است که بر همین اساس برنامه هایی در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت هفته پرستار پخش خواهد شد و طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار است پرستاران در این برنامه حضور داشته باشند و مشکلات و مطالبات خود را از طریق رسانه به گوش مسئولان برسانند و مردم را بیش از پیش با این حرفه آشنا کنند.

صفری ضمن مهم خواندن انتخابات مجلس شورای اسلامی از جامعه پرستاری خواستار حضور فعال و موثر در امر انتخابات شد و همچنین از نمایندگان منتخب درخواست توجه ویژه به امر مطالبات پرستاری را خواستار شد.

گفتنی است در این جلسه مهدی ظلی دبیر و مسعود خشتی عضو و رقیه ابراهیمی مسئول روابط عمومی هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز و شهرستان های تابعه حضور داشتند.

شایان ذکر است در این برنامه محمد محمدی پور رابط بیمارستان بستان آباد به عنوان پرستار نمونه انتخاب و به دانشگاه علوم پزشکی تبریز معرفی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :