چهارمین نمایشگاه تجهیزات مواد آزمایشگاهی ساخت داخل با هدف توسعه فناوری و صادرات با حضور معاون اول رئیس جمهوری آغاز به کار کرد.

به گزارش تبریزمن، اسحاق جهانگیری را در این مراسم که در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهوری، محمد فرهادی وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری و تنی چند از مقامات علمی و سیاسی همراهی کردند.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین از ۱۵ مدل محصول جدید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی نیز رونمایی شد .

در این دوره از نمایشگاه ۳۳۰ شرکت دانش بنیان حضور داشته و بیش از ۹ هزار مدل محصول عرضه شده است.

در این دور از نمایشگاه محصولات همچون سال گذشته سطح بندی شده و محصولات سطح چهار در این دوره، از حمایت های معاونت علمی ریاست جمهو ری محروم شده اند.

بر اساس این گزارش در سه دوره گذشته دانشگاه های کشور حدود ۲۲۰ میلیارد تومان از نمایشگاه تجهیزات مواد آزمایشگاهی خرید داشته اند.

همچنین قرار است در نمایشگاه امسال از چهار دانشگاه برتر و نیز سه شرکت دانش بنیان برتر تقدیر شود و نیز در تقدیر از شرکت های برتر، تشکل منسجمی از سوی شرکت ها ایجاد خواهد شد تا با رتبه بندی شرکت ها از سوی این تشکل شرکت های برتر معرفی شوند.

امسال نیز مانند سال گذشته برای مراکز خصوصی لیزینگ در نظر گرفته شده است که در این زمینه باید هماهنگی های بین دستگاه های مربوطه با این امر برای انجام هر چه منسجم تر این فرایند انجام شود.

در این دوره، ۶ کشور اسلامی همسایه از جمله عراق، افغانستان، ترکمنستان و قزاقستان از نمایشگاه بازدید خواهند داشت.

نمایشگاه تجهیزات مواد آزمایشگاه ساخت داخل با هدف توسعه فناوری و صادرات از پنجم تا هشتم اردیبهشت ماه در نمایشگاه بین المللی تهران بر پا می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :