طی آیینی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و با حضور عکاسان و جامعه فرهنگی هنری تبریز، از دو کتاب با موضوع عکس رونمایی می شود.به گزارش تبریزمن،  این رونمایی طی روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز واقع در بلوار استاد شهریار، جنب پارک مسافر، طبقه همکف  انجام خواهد شد و در آن از دو کتاب” درک عکس” نوشته جان برجر با ترجمه کریم متقی و مجموعه آثار پنجمین جشنواره عکس فیروزه تبریز رونمایی و به مخاطبان معرفی خواهد شد.

کتاب درک عکس، اثری است که در خصوص رابطه عکس با مخاطب می پردازد و در زمینه های مختلفی که عکس می تواند با مخاطب به یک رابطه برسد، به بحث و نظر می پردازد. درک عکس را می توان یکی از معدود آثاری دانست که موقعیت های مختلف مخاطب در برخورد با عکس را مد نظر می گیرد و به تشریح آن اهتمام می ورد.

کتاب مجموعه آثار پنجمین جشنواره عکس فیروزه نیز دربردانده آثار برتر و برگزیده این جشنواره است که شهریور ماه سال گذشته توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد. در این جشواره زنده عکاسی، بیش از ۲۰۰ عکاس از سراسر کشور آمدند و تبریز را از زوایای گوناگون و با توجه به موضوعات مندرج در فراخوان جشنواره، عکاسی کردند. براساس وعده دبیرخانه برگزاری این جشنواره که قرار بود مجموعه عکس های این جشنواره منتشر و در اختیار مخاطبان و عکاسان جشنواره عکس فیروزه قرار بگیرد.

علاقمندان حوزه عکس می توانند در این آیین رونمایی از این دو کتاب، روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز واقع در بلوار استاد شهریار، جنب پارک مسافر، طبقه همکف حضور داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :