سنسور جدید Emor RS سونی با نام IMX318 دارا اندازه ۲٫۶/۱ اینچ بوده و ۲۲٫۵ مگاپیکسل مؤثر دارد.

به گزارش تبریزمن، همان‌طور که می‌دانید بخش فروش سنسورهای سونی بیشترین سودآوری را برای این شرکت داشته و بسیاری از گوشی‌های هوشمند مطرح سامسونگ، اپل، ال‌جی و … از سنسورهای سونی در دوربین گوشی‌هایشان استفاده می‌کنند.

این شرکت به تازگی سنسور جدید IMX318 را معرفی کرده که از وضوح ۲۲٫۵ مگاپیکسل و فناوری‌های لرزش‌گیر سه‌محوره و فوکوس خودکار هیبریدی فوق سریع بهره می‌برد.

رونمایی سونی از سنسور 22.5 مگاپیکسلی IMX318

جالب است بدانید بخش فروش سنسورهای سونی در کنار پخش سرگرمی (پلی‌استیشن) درآمد اصلی این شرکت را تشکیل می‌دهند و درآمدی که سونی از فروش سنسور دوربین کسب می‌کند بسیار بیشتر از درآمد حاصل از فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت است. سنسور جدید Emor RS سونی با نام IMX318 دارا اندازه ۲٫۶/۱ اینچ بوده و ۲۲٫۵ مگاپیکسل مؤثر دارد. با وجود بالا رفتن تعداد پیکسل‌ها نسبت به مدل IMX230 و کوچک‌تر شدن آن‌ها از ۱٫۱۲ به ۱٫۰ میکرون سونی ادعا می‌کند عملکرد سنسور در نور کم کاهش نداشته است.

یکی از ویژگی‌های اصلی این سنسور لرزش‌گیر سه‌محوده الکترونیک آن است که می‌تواند پیچش، چرخش یا حرکات دیگر را به کمک سنسور ژیروسکوپ گوشی و پردازش توسط پردازنده داخلی کنترل کند.

به دلیل استفاده از پردازنده داخلی مصرف انرژی لرزش‌گیر نیز نسبت به رقبا کاهش یافته و سنسور همچنین می‌تواند از پخش شدگی یا distortion تصاویر نیز جلوگیری کند.

رونمایی سونی از سنسور 22.5 مگاپیکسلی IMX318

ویژگی مهم دیگر این سنسور فوکوس هیبریدی یعنی ترکیبی از فوکوس کنتراستی به کمک تضاد رنگ و فوکوس phase detect است.

در سنسورهای دیگر برای گنجاندن هر دو سیستم فوکوس به پردازنده جداگانه نیاز است اما IMX380 اولین سنسور بدون نیاز به پردازش مجزا خواهد بود.

سونی ادعا می‌کند این سنسور سرعت فوکوسی برابر با ۳ صدم ثانیه را برای تصاویر و ۱۷ هزارم ثانیه برای ویدئوهای ۶۰fps به همراه خواهد آورد. عملکرد فوکوس سریع این گوشی نیز در ویدئوی کوتاه زیر به اشتراک گذاشته شده است. گفتنی است سیستم فوکوس لیزری به صورت مستقل از سنسور عمل می‌کند و تولیدکنندگان می‌توانند از هر دو با یکدیگر استفاده کنند.

IMX318 از بهار آینده به دست تولیدکنندگان خواهد رسید و می‌توانیم انتظار داشته باشیم سال آینده گوشی‌های هوشمند زیادی با این سنسور ۲۲٫۵ مگاپیکسلی به بازار عرضه شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :