نماینده شهرداران کشورمان با اشاره به این‌که این‌که اهداف فرهنگی بحث گردشگری، بیش از تاثیرات اقتصادی آن حایز اهمیت است، گفت: گردشگری از جمله حوزه‌های درآمدزایی است که ذاتاً ریشه در ارتباطات اجتماعی دارد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در دیدار با کارشناسان فرهنگی و گردشگری شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: امروز شهرداری‌ها با توجه به استقلال از سیستم دولتی، نیازمند روش‌هایی هستند که با برخورداری از منابع درآمد پایدار، اهداف عمرانی و خدماتی را به نحو احسن پیگیری کنند؛ در کنار این اهداف، انتظارات گسترده‌ای که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی از شهرداری‌ها ترسیم شده است، ایجاب می‌کند که این نهاد خدمتگزار، به سمت روش های درآمدزایی و سرمایه‌گذاری حرکت کنند.

وی اهمیت گردشگری را در همین راستا مورد توجه قرار داد و افزود: گردشگری، بر خلاف سایر موضوعات درآمدزا، نه تنها تضادی با برنامه‌های زیست‌محیطی و فرهنگی ندارد، بلکه در خدمت این حوزه‌ها نیز است.

مدیر اطلس شهرهای اسلامی، اظهار داشت: در شرایطی که امروز آتش جنگ‌وجدل، بیشتر کشورهای منطقه را در بر گرفته است، توسعه گردشگری امری است که می‌تواند در خدمت نزدیکی ملت‌ها و افزایش وفاق و همدلی بین حکومت‌ها بیانجامد.

دکتر نجفی با بیان این‌که دغدغه‌ اصلی اطلس شهرهای اسلامی و سازمان حکومت‌های محلی، افزایش همگرایی بین دولت‌شهرها و تبادل تجربیات توسعه‌محور است، گفت: این مهم، نیازمند بسترهای واقعی و عملیاتی برای ارتباطات چهره‌به‌چهره شهروندان کشورهای مختلف است؛ البته تاکید داریم که ارزش‌های اعتقادی و هنجارهای اجتماعی، نباید تحت‌الشعاع ارتباطات بین‌المللی باشد.

شهردار تبریز با بیان این که نگرش اصلی شهرداری تبریز به موضوع گردشگری ۲۰۱۸، درآمدزایی نیست، اظهار داشت: در سال‌های اخیر، تبریز عزیزمان، تا حد چشمگیری در عرصه‌های ملی و بین‌المللی درخشیده است، البته قبول داریم که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد داریم و مصمم هستیم که از مباحث گردشگری ۲۰۱۸ برای جبران کاستی‌های گدشته بهره‌ بگیریم.

 

وی تقویت زیرساخت های گردشگری را ضرورت مهم این امر عنوان و خاطرنشان کرد: ارایه خدمات کیفی به مسافران و گردشگران، باید در قالب یک هماهنگی شهری و استانی پیگیری شود.

 

دکتر نجفی تصریح کرد: شهرداری تبریز در سال‌های اخیر، نگرش گردشگری خود را در گستره و تخصص بیشتری پیگیری کرده که توسعه تسهیلات هتل‌سازی، ایجاد ناوگان‌های اتوبوس‌ها و تاکسی‌های تبریزگردی، احیا و مرمت خانه‌های قدیمی و شرکت در نمایشگاه‌های تخصصی گردشگری از آن جمله است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :