دومین نمایشگاه و رژه خودروهای کلاسیک خاص در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش تبریزمن، منطقه آذربایجان‌شرقی، این نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه (۲۷ شهریور) در لاله پارک آغاز به کار می‌کند.

Rouhollah Vahdati (4 of 56)-1.jpg

“رضا خلیلی” سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در خصوص این نمایشگاه و رژه گفت: اگر می خواهیم گردشگری در تبریز رونق داشته باشد، باید در همه زمینه‌ها از جمله اتومبیل‌رانی، موتورسواری و دوچرخه سواری کوشا باشیم، زیرا نقش بسزایی در توسعه گردشگری یک شهر دارند.

وی افزود: توسعه گردشگری نقش بسیاری در پیشرفت اقتصاد و فرهنگ کشور دارد و نمایشگاه خودرو، یک فرصت طلایی برای توسعه شهرمان است.

خلیلی در خصوص این نمایشگاه و رژه بیان کرد: رژه خودروها پس از اتمام نماز جمعه از مقابل لاله پارک آغاز می‌شود و پس از عبور از اتوبان پاسداران، طرح تبادل امام علی، اتوبان شهید کسایی، جاده ائل گلی، خیابان امام، خیابان خاقانی، خیابان ارتش شمالی، میدان ساعت، چهارراه شریعتی و آخر شریعتی، به ساختمان شهرداری مرکز می‌رسد.

“فاضل نادری” مدیر حمل و نقل بار شهرداری تبریز نیز در این نشست بیان کرد: دومین سال است که به همت سازمان توسعه گردشگری، نمایشگاه خودروهای کلاسیک را برپا می‌کنیم.

وی افزود: این خودروها، سرمایه‌های بزرگی برای شهر تبریز هستند و امیدوارم مردم، توانمندی‌ها و داشته‌های شهرشان را بشناسند.

نادری همچنین خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز آمادگی همکاری برای تعویض پلاک خودروهای واجد شرایط را به پلاک گردشگری اعلام کرده است.

وی در خصوص رژه خودروهای کلاسیک نیز گفت: سعی بسیاری برای برقراری ایمنی خودروها در طول مسیر انجام داده‌ایم و پیش‌بینی ما این است که رژه در فاصله زمانی ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ روز جمعه برگزار شود.

“سیامک امیرخیزی” دبیر هیأت اتومبیلرانی و موتورسواری هم در این جلسه اظهار کرد: این هیأت، ۳۰ رشته مختلف دارد که سعی کرده‌ایم روی تک تک این رشته‌ها کار کنیم و پس از تلاش‌های بسیار، نتایج خوبی هم کسب کرده‌ایم.

وی گفت: بعضی از خودروهای کلاسیک، با تاریخ ما عجین است و باید از تمام پتانسیل‌های شهر بهره ببریم و حتی پیشنهاد من این است که در کنار معرفی مدل خودروهای قدیمی، در خصوص تاریخ آن ها نیز به مردم اطلاعاتی ارائه شود.

امیرخیزی خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم با رایزنی‌هایی که انجام داده‌ایم، محیط مناسبی را در اطراف ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز برای جوانان علاقمند به اتومبیلرانی و موتورسواری در نظر بگیریم.

به نقل از خبر گزاری ایسنا، وی در خصوص رژه روز جمعه نیز گفت: حدود ۷۰ خودرو به صورت دعوتی در این رژه حضور خواهند داشت و کسانی هم که علاقمند به شرکت در مسابقات آینده هستند، می‌توانند به هیأت مراجعه کرده و کارت خودروی کلاسیک بگیرند تا در برنامه‌های مختلف، از آن‌ها نیز دعوت کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :