رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، حادثه دلخراش مکه مکرمه و سرزمین منا را نشان از بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود برشمرد و گفت: رژیم آل‌سعود دیگر لیاقت میزبانی زائران خانه خدا و خادم الحرمین را ندارد.

به گزارش تبریزمن، ارسلان فتحی‌پور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه امسال این حادثه دردناک و دلخراش چندمین حادثه است که منجر به کشته شدن جمع کثیری از مسلمانان بی‌گناه شد و این امر نشان از عملکرد ضعیف و بی‌تدبیری دولت عربستان و عوامل دست اندرکار مناسک حج است.

خبرگزاری فارس: رژیم آل‌سعود دیگر لیاقت میزبانی زائران خانه خدا و خادم الحرمین را ندارد

وی با محکوم کردن مسببان کشتار حجاج بی‌گناه بیت‌الله الحرام که در سایه بی‌کفایتی سعودی‌ها به وقوع پیوست، گفت: دولت عربستان به جای تدبیر برای مدیریت این کنگره بزرگ جهانی، تمام هم و غم خود را به کشتار مردم مظلوم یمن و حمایت از گروه‌های تروریستی داعش و النصره و سایر گروه‌های افراطی قرار داده است.

فتحی‌پور افزود: دیگر رژیم آل‌سعود لیاقت میزبانی زائران خانه خدا و خادم الحرمین را ندارد و بی‌کفایتی این رژیم در اداره کنگره عظیم حج برای همه مسلمانان جهان روشن شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس، نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بدون شک فجایع و حوادث عظیم رخ داد، در حج امسال برای همگان آشکار کرد که حرم امن الهی با بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود برای مسلمانان جهان ناامن شده است و حادثه اخیر در منا نشان داد افراد بی‌تجربه و بی‌کفایت زمام امور را بدست گرفته‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :